عملیات تفحص شهدا در خاک عراق متوقف شد/ منتظر رفع موانع هستیم

1393 109فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح از توقف کار تفحص پیکر پاک و نورانی شهدا در خاک عراق خبر داد.

 

 

سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون،از اعلام روز سه شنبه روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرتیپ پاسدار سیدمحمد باقرزاده این مطلب را درحاشیه تشییع پیکر دو شهید گمنام در بوستان زمزم تهران، عنوان کرد و گفت: ما همچنان منتظر اقدام سفارت ایران در بغداد هستیم تا هرچه زودتر موانع بر طرف شود.
وی در خصوص توقف تفحص پیکر شهدا در خاک عراق اینگونه توضیح داد که وزارت حقوق انسان عراق که مسوول کار تفحص بود و با ما همکاری می کرد در طرح اصلاحات اخیر دولت عراق مبنی بر کوچک سازی دولت آن کشور، منحل شد و فعلا تا تعیین تکلیف اینگونه امور در طرح جدید اصلاحی دولت، کار تفحص متوقف شده است.
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح افزود: ظاهرا قرار است، کار تفحص شهدا در خاک عراق از سوی کمیته ای زیر نظر وزارتخانه های امور خارجه و دفاع عراق انجام شود؛ ما از سفیر ایران در عراق خواسته ایم، ترتیباتی اتخاذ کند تا این کار تعطیل نشود.
وی ادامه داد: حدود 20 روز پیش هم نامه ای به ایشان نوشتیم ولی متاسفانه هنوز اقدام عملی از سوی سفارت ایران در بغداد به عمل نیامده است و ما همچنان منتظر هستیم تا هرچه زودتر موانع بر طرف شود.
سردار باقرزاده همچنین از دیدار اخیر خود با راجح الموسوی سفیر عراق در ایران، جهت پیگیری این موضوع خبر داد و گفت: یکشنبه گذشته با سفیر عراق در ایران دیدار داشتیم و بر این موضوع تاکید کردیم؛ ایشان نیز قول همکاری داد که قضیه را پیگیری کند و امیدوارم هرچه زودتر این موضوع به نتیجه برسد.
وی در ادامه به دیدار با رییس عملیات کمیته بین المللی صلیب سرخ در خاورمیانه اشاره کرد و اظهارداشت که در دیدار روز دوشنبه – 22 شهریور – با آن مقام ، از وی خواسته است تا موضوع یاد شده را پیگیری کنند.
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین یادآور شد: تیم های تفحص جمهوری اسلامی ایران، هم اکنون در عراق مستقر هستند و منتظر دستورات بغداد به مقامات محلی جهت همکاری هستند.

ایرنا

 

دیدگاهتان را بنویسید