ضرورت انتقال فرهنگ ایثار، شهادت و فداکاری به نسل سوم/ تکمیل 500 گلزار شهدا از اولویت های سال 95

1393514660رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، انتقال فرهنگ ایثار، شهادت و فداکاری به نسل سوم را ضروری دانست و گفت: نسل اول و دوم در صحنه نبرد با دشمن بوده اند ولی نسل سوم انقلاب ما در جبهه و جنگ نبوده و باید بوسیله، کتاب، فیلم، بیان خاطرات و بازدید مناطق عملیاتی، فرهنگ ایثار و شهادت را به آنان منتقل کرد.

 

به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون، حجت الاسلام سیدمحمدعلی شهیدی معاون رییس جمهوری روز سه شنبه در حاشیه زیارت گلزار شهدای خرمشهر و شلمچه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه تکمیل 500 گلزار شهدای نیمه کاره در کشور در اولویت کاری سال 95 بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارد، اظهار داشت:برای تکمیل طرح های نیمه کاره گلزار شهدا برای هر قبر شهید 50 میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی فراهم کردن فرصت های اشتغال برای خانواده ایثارگران و شهدا را از دیگر اولویت های کاری بنیاد شهید و امور ایثارگران برشمرد و گفت: ایجاد اشتغال و اعطای تسهیلات و وام خود اشتغالی برای خانواده شهدا و ایثارگر در سال 95 یکی از دغدغه های بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

حجت الاسلام شهیدی اظهار داشت:معاینه پدران، مادران و همسران شهید و ایثارگران توسط پزشکان بنیاد شهید از دیگر برنامه های امسال است ضمن اینکه در صورت نیاز به بستری نیز در شهرستان و یا بیمارستان های بنیاد شهید در تهران اقدام می شود.

وی هدف از سفر به خوزستان و شهرستان خرمشهر را دیدار با خانواده شهدا و ایثارگر بیان کرد و گفت: انتخاب خوزستان و شهرستان خرمشهر به همراه مردم و راهیان نور، زیارت خانواده های شهدا و ادای احترام به شهدا است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان هشت سال دفاع مقدس گفت:یاد و خاطره شهیدان هشت سال دفاع مقدس کمتر از شهادت نیست.

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز سه شنبه به منظور دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران و حضور در جمع کاروان های راهیان نور وارد استان خوزستان شد.

وی در سفر به استان خوزستان با جمعی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران استان خوزستان دیدار کرده و با حضور در جمع کاروان های راهیان نور از مناطق عملیاتی جنوب کشور بازدید کرد.

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و بازدید از طرح مرکز ضایعات نخاعی جانبازان از دیگر برنامه های حجت الاسلام شهیدی در سفر به استان خوزستان است.

ایرنا

 

13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

دیدگاهتان را بنویسید