صندوق اشتغال ایثارگران تشکیل می‌‎شود

13935140 photoshohadayekazeroonمعاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: یکی از اقدامات انجام شده در بنیاد تشکیل صندوق اشتغال ایثارگران است که در حال حاضر اساسنامه آن تصویب شده و به زودی جلسه هیئت امنا نیز برگزار می شود.

 

 

به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون به نقل از ایثار، مهدی ایزدی در دومین همایش فصلی مدیران بنیاد در سال 94 که 26 دی ماه در سالن شهید رسول‌زاده برگزار شد به ارائه بخشی از اقدامات معاونت تعاون و امور اجتماعی بنیاد در سال جاری پرداخت و گفت: با پیگیری های صورت گرفته مشکل جانبازانی که برای انجام امور به تهران مراجعه می کردند و برای تردد در محدوده طرح ترافیک دچار مشکل بودند برطرف شده است. در حال حاضر این امکان فراهم شده که روزانه یک هزار جانباز امکان خرید طرح های روزانه ترافیک را با 80 درصد تخفیف داشته باشند.
معاون تعاون و امور اجتماعی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات انجام شده تشکیل صندوق اشتغال ایثارگران بوده که در حال حاضر اساسنامه آن تصویب شده و به زودی جلسه هیئت امنای آن برگزار می شود.
وی در خصوص وام ازدواج ایثارگران نیز گفت: ایثارگران با معرفی نامه ای که از بنیاد دریافت می کنند می توانند وام ازدواج را به میزان 2 برابر تسهیلات مقرر شده دریافت کنند.
ایزدی به راه اندازی سامانه بانک اطلاعات شغلی ایثارگران اشاره کرد و گفت: از ابتدای مهر ماه سال جاری ایثارگران برای دریافت کارت های ایثارگری نیاز به مراجعه حضوری ندارند و کارت ها به آدرس آنها ارسال می شود.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد افزود: تمام کسانی که از حکم حقوقی حالت اشتغال بهره مند می شوند پس از 30 سال به دوره بازنشستگی می رسند که در خصوص شهدا سنوات خدمتی آنها پیش از شهادت نیز محاسبه می شود. در خصوص جانبازان شاغل در دستگاه ها نیز به همین صورت است، اما در خصوص جانبازان مشمول تبصره یک قانون حالت اشتغال به ازای سنوات خدمت از زمان صدور حکم حالت اشتغال توسط کمیسیون پزشکی به مدت 30 سال محاسبه خواهد شد.
ایزدی در خصوص مستمری پرداختی از سوی بنیاد گفت: این مستمری شامل مستمری والدین شاهد، کمک معیشت جانبازان و آزادگان معسر و کمک معیشت نامادری، خواهر و برادران محجور و معلول شهدا که پس از فوت والدین شهید فاقد هرگونه شغل و درآمدی باشند است.

 

13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

دیدگاهتان را بنویسید