شهید سپهبد صیاد شیرازی چگونه منافقین را در عملیات مرصاد زمین‌گیر کرد

13934978 photoshohadayekazeroonفرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: دلایل و بهانه‌های اصلی ترور شهید صیادشیرازی توسط منافقین شکست و ضربه‌ای بود که این گروه در عملیات مرصاد از این شهید حوردند.

 

 

به گزارش سرویس «حماسه و دفاع» شهدای کازرون، امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش همزمان با سالروز شکست منافقین در عملیات مرصاد، گفت: دلایل و بهانه‌های اصلی ترور شهید صیاد شیرازی توسط منافقین شکست و ضربه‌ای است که این گروه در عملیات مرصاد در اثر تدابیر و فرماندهی این شهید بزرگوار متحمل شده بودند.

وی افزود: پس از پایان جنگ تحمیلی که حالت نه جنگ و نه صلح بر مرزها حاکم بود منافقین فعالیتی را در مرزها انجام دادند و شهید صیاد شیرازی که در آن زمان به عنوان بازرس ستادکل نیروهای مسلح مشغول فعالیت بود احساس مسئولیت کرد و برای بررسی وضعیت خود را به منطقه رساند.

امیر پوردستان ادامه داد: شهید صیاد شیرازی با شناخت خوبی که از منطقه و نیروها داشت به پایگاه کرمانشاه رفت و با بالگرد 214 هوانیروز عملیات شناسایی از منطقه را انجام داد و در نهایت با ساماندهی و تدابیر ویژه خود با کمک و هدایت نیروها ضربه مهلکی در عملیات مرصاد به منافقین وارد کرد و منافقین مجبور به عقب‌نشینی شدند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به نقش نیروهای مردمی و سپاه در عملیات مرصاد، خاطرنشان کرد: همه نیروهای مردمی و سپاه در عملیات مرصاد نقش آفرینی کردند، اما شهید صیاد شیرازی با توجه به هدایت و راهبری بالگردهای کبرا در این عملیات ضربات جبران ناپذیری به منافقین وارد کرد که کینه ای در دل آنها کاشت.

وی تصریح کرد: به دنبال این موضوع منافقین منتظر فرصتی بودند تا صیاد شیرازی را به شهادت برسانند که سرانجام در 21 فروردین 78 موفق به انجام این کار شدند. در حقیقت دلیل اصلی ترور هم ضربه‌ای بود که به منافقین در عملیات مرصاد وارد شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش درباره توانمندی نظامی منافقین در آن دوره زمانی، اظهار داشت: ظرفیت نظامی عظیمی به نام منافقین در عراق وجود داشت. این گروه تروریستی افراد دست و پا بسته ای نبودند. به شخصه با تعدادی از دستگیرشدگان مصاحبه داشتم. این مصاحبه‌ها نشان داد که این افراد از نظر نظامی توانمند بودند و برای ضربه به کشور همه جانبه وارد شدند.

امیر پوردستان در پایان تاکید کرد: هر یک از این افراد تخصص‌های ویژه‌ای داشتند از رانندگی ماشین سنگین گرفته تا رانندگی تانک، خدمه تانک، توپچی که از تمام سلاح‌ها آگاهی داشتند و این موضوع به ما نشان داد که با دشمن قوی و آماده‌ای  مواجه هستیم، اما به حول و قوه الهی و با تدابیر افرادی مانند شهید صیاد شیرازی و دیگر فرماندهان توانستیم بر گروه منافقین پیروز شویم.

تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید