شهیدی خبر داد: افزایش 12 درصدی بودجه بنیاد شهید

13931048 photoرئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به افزایش 12 درصدی بودجه بنیاد شهید در سال جاری گفت:‌البته این به معنای رضایت کامل از افزایش بودجه نیست و امیدواریم بتوانیم به بخشی از برنامه‌های پیش‌بینی شده جامع عمل بپوشانیم.

 

 

به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون، حجت‌الاسلام شهیدی که در همایش مسئولان روابط عمومی‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران سراسرکشور و سازمان‌های تابعه سخن می‌گفت،افزود:دولت در برنامه ششم توسعه به ایثارگران هم توجه لازم را دارد و تمام احکام مربوط به ایثارگران طبق روال برنامه پنجم ادامه خواهد داشت. تنها تفاوت برنامه پنجم و ششم توسعه این است که در برنامه ششم،تبصره‌ها به 31 مورد کاهش پیدا کرده است و قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران هم همچنان به قوت خود باقی است.

وی همچنین در مورد مسکن ایثارگران گفت: وزارت مسکن و شهرسازی در زمینه واگذاری زمین برای مسکن ایثارگران همکاری مطلوبی با ما داشته و امیدواریم در چهار سال اول برنامه ششم توسعه مسئله مسکن ایثارگران را حل و فصل کنیم.

وی به صندوق اشتغال بنیاد شهید اشاره کرد و گفت:‌ از زمان روی کار آمدن دولت جدید 28 هزار و 382 نفر در دستگاه‌های دولتی استخدام شده‌اند و از راه خوداشتغالی هم برای 20 هزار و 594 نفر اشتغال ایجاد شده است و امیدواریم بتوانیم برای 45 هزار نفر دیگر از ایثارگران ایجاد اشتغال کنیم.

شهیدی به بحث درمان خانواده‌های شهدا و ایثارگران اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش سن والدین شهدا نهایت تلاش خود را مصروف درمان این عزیزان می‌کنیم. در زمینه بیمه درمانی هم مشکلی وجود ندارد. ما قبلا مقداری با مشکل مواجه شدیم که امر هم با دستور مستقیم رئیس جمهور حل و فصل شد.

حجت‌الاسلام شهیدی همچنین با اشاره به وظایف این بنیاد در قبال ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت:‌ روابط عمومی‌ها نقش انکارناپذیری در تحقق این امر مهم و مورد تأکید مقام معظم رهبری دارند. بنابراین روابط عمومی‌ها باید به نحو احسن به وظیفه ترویجی توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از کارهایی که روابط عمومی‌ها باید همواره به آن توجه داشته باشند این است که مسائل نظام را به ایثارگران و مسائل ایثارگران را به نظام منتقل کنند تا از این پس بیش از پیش شاهد تقویت پیوندها باشیم. البته این به معنای کم‌توجهی به اطلاع‌رسانی در مورد خدمات ارائه شده نیست. هر چند ما هر قدر خدمات‌رسانی کنیم نمی‌توانیم آن‌طور که باید نسبت به ایثارگران در قبال آنچه که در دفاع‌مقدس انجام دادند ادای دین کنیم.

شهیدی به ضرورت تعامل کامل روابط عمومی‌ها با رسانه‌ها اشاره کرد و گفت:‌ این تعامل می‌تواند بسیاری از مسائل را خود به خود مرتفع کند.

رئیس بنیاد شهید همچنین اظهار کرد:‌در راستای اطلاع‌رسانی، ما نیاز به یک سند راهبردی و چشم‌انداز قوی داریم که می‌تواند ما را در دستیابی به اهدافمان موفق کند البته در این راستا برنامه‌ریزی‌هایی هم انجام شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به لزوم پرهیز از ورود به مسائل سیاسی توسط روابط عمومی‌ها اشاره کرد و گفت: بنیاد شهید نباید وارد حواشی و مسائل سیاسی شود. بنابراین مسئولان روابط عمومی‌ها باید با مطالعه بیشتر، آگاهی‌های کاملی در مورد آنچه که اطلاع‌رسانی می‌کنند به دست آورند. هدف ما ایجاد آرامش است نه تنش.

شهیدی اعتمادسازی در جامعه ، پرهیز از اطلاع‌رسانی غیرواقعی و مبهم را از دیگر مواردی دانست که روابط عمومی‌ها باید به آن توجه کافی داشته باشند.

ایسنا

 

13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

دیدگاهتان را بنویسید