شهیدی:اولویت کاری بنیاد شهید اجرای اقتصاد مقاومتی است

1393524665نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اینکه اولویت کاری بنیاد اجرای اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: مفاد اقتصاد مقاومتی با اولویت سه موضوع توانمندسازی، ارتقای بهره‌وری و توسعه فرهنگی باید در بنیاد اجرایی شود.

 

 

 

به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمد علی شهیدی در دیدار نوروزی با کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران با تبریک سال نو، با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری سال 1395 را به نام سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نام‌گذاری کرده‌اند، گفت: رهبر معظم انقلاب همواره بر مسئله اقتصاد تأکید دارند. ما نیز باید بکوشیم خواسته‌های رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی را اجرا کرده و آن را در تمام بنیاد به‌خصوص بخش اقتصادی آن پیاده کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: مقام معظم رهبری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را در بهمن ماه سال 92 و در 24 بند اعلام کرده و از مسئولان و دولتمردان خواسته‌اند تمام بندهای آن را اجرایی کنند و به نوعی بندهای بسیاری از این سیاست‌ها به بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز مرتبط می‌شوند که ما باید در اجرای کامل آن‌ها بکوشیم.

معاون رییس جمهوری افزود: افزایش بهره وری، توسعه کارآفرینی، توانمندسازی نیروی کاری، مدیریت مصرف، اصلاح و تقویت نظام مالی، صرفه جویی و سالم سازی، مبارزه با فساد، تقویت فرهنگ جهادی و گفتمان سازی از جمله مواردی است که در 24 بند سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری آمده و باید توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز اجرایی شود.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با تأکید بر اینکه اولویت‌های کاری بنیاد شهید و امور ایثارگران در اجرای اقتصاد مقاومتی با اولویت سه بند توانمندسازی، ارتقای بهره وری و توسعه فرهنگی باید اجرایی شود، افزود: در مسئله توانمندسازی در حوزه اشتغال فعالیت‌هایی در دو سال و نیم گذشته در بنیاد انجام شده که طی آن حدود 28 هزار و 372 نفر از جامعه ایثارگری تا پایان سال 1394 مشغول به کار شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد با بیان اینکه 25 درصد از سهمیه استخدامی دستگاه‌های دولتی متعلق به جامعه شاهد و ایثارگر است، ادامه داد: تعداد 20 هزار و 594 نفر از جامعه ایثارگری نیز با اجرای طرح تکاک، خوداشتغالی و کارآفرینی مشغول به کار شده‌اند که در کل زمینه اشتغال حدود 48 هزار نفر از این جامعه معزز طی دو سال و نیم گذشته فراهم شده است.

وی با تأکید بر افزایش تعداد افراد جویای کار از جامعه ایثارگری در هر سال، اظهار داشت: رفع مسئله اشتغال خواست مقام معظم رهبری است و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در رفع این مشکل باید به نحو احسن تلاش کند.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی ادامه داد: توانمندسازی در تمام ابعاد، توسعه فرهنگی، رشد علمی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید از اولویت‌های کاری کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران باشد. ما باید در ارتقای بهره وری در راستای بهتر کردن خدمات در حوزه داخلی بنیاد و حوزه ایثارگران بکوشیم و برنامه‌های مثبتی را در این زمینه اجرا کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین شهیدی با بیان اینکه ما باید برای توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در بنیاد و جامعه بکوشیم، افزود: مسئولیت مجاهد پروری، از خودگذشتگی به نفع نظام، انقلاب، قرآن و رهبری و رشد دادن مسائل مرتبط با ایثار به منظور ادامه دادن راه شهدا و حفظ حرمت خون آنان از وظایف بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

معاون رییس جمهوری با اشاره به موفقیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در دو سال و نیم گذشته بر جدیت در گام برداشتن برای موفقیت‌های بیشتر تأکید کرد و اظهار داشت: از حدود 19 هزار و 744 هزار گلزار شهدای موجود در کشور، حدود 12 هزار و 847 گلزار ساماندهی شده و ساماندهی 585 گلزار نیز در دست اقدام است که با توجه به برنامه ششم توسعه، کار ساماندهی گلزارهای شهدا باید تا سال 1398 به اتمام برسد.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد گفت: با توجه به هزینه‌های بسیار اعزام جانبازان به خارج از کشور برای طی مراحل درمان، طرح حضور متخصصین خارجی در ایران برای درمان جانبازان در 2 سال گذشته اجراشده است که بر اساس آمارهای موجود تعداد یک هزار و 347 ایثارگر توسط 55 تیم پزشکی دعوت شده ویزیت شدند و 226 نفر نیز تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند. البته در این مدت تعداد 63 جانباز نیز برای درمان به خارج از کشور اعزام شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد با اشاره به ضرورت ارزیابی و آسیب شناسی اقدامات دو سال و نیم گذشته با تشکیل ستادی به ریاست سردار محسن انصاری، قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص برنامه‌های اقتصاد مقاومتی و چگونگی اقدام و عمل معاونت‌ها و بخش‌های مختلف بنیاد شهید و امور ایثارگران، افزود: مشروعیت ما از مقام معظم رهبری است و ما باید بکوشیم فرامین ایشان در زمینه اقتصاد مقاومتی اجرا شود.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی با تأکید بر ساماندهی آماری و تکمیل بانک اطلاعاتی در بنیاد شهید و امور ایثارگران، افزود: قانون‌گرایی، وظیفه ای همگانی است و ما نیز باید بکوشیم با عمل به ضوابط و قوانین، فرامین مقام مقام معظم رهبری به درستی اجرا شود.

ایسنا

 

13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

دیدگاهتان را بنویسید