Untitled-01
جستجو
Close this search box.

شهیدان مهمان سفره مادر زیبایی ها در روز شهید

1393514654روز شهید امسال با قرار گرفتن در آستانه سالروز شهادت مادر زیبایی ها و نخستین شهیده عالم حضرت زهرای مرضیه (س)، جلوه ای دو چندان یافته و شهیدان در این روز بر سر سفره کرم و احسان مادر دوگیتی قرار دارند.

 

 

به گزارش سرویس «حماسه و دفاع» شهدای کازرون، 22اسفند سالروز تشکیل بنیاد شهید به فرمان حضرت امام خمینی (ره) به عنوان روز شهید نامگذاری شده و این روز بیانگر تجلیل و تکریم شایسته خانواده معظم شهدا، ایثارگران و آزادگان در همه ایام سال است زیرا انقلاب اسلامی، امنیت خود را مدیون ایثار و جانفشانی آنان می داند.

شهدا به واسطه نعمت های خدادادی مسرور و خوشحالند و می خواهند این خوشحالی را با دیگران که به آنها ملحق می شوند، تکمیل نمایند و مایلند که به آنها بشارت داده شود که ترس و اندوهی به خود راه ندهند زیرا جایگاه رفیعی دارند.

حضرت زهرا(س) نیز حلقه اتصال پیامبران و امامان معصوم (ع) است. اگر فاطمه نبود از امامت و پیامبری نیز خبری نبود، حضرت فاطمه(س) نخستین شهیده راه ولایت به شمار می آید و نماد ایثار، عفاف و ولایتمداری است که همواره باید الگوی حق طلبان باشد.

شهیدان انقلاب اسلامی نیز با تاسی به مادر خود گام در مسیر حمایت از ولایت با جان و مال خود نهادند و پاداش و اجر والای این ایثارگری، فرزندی ماه عالمین است و به طور قطع شهیدان ما از سوی نخستین مدافع ولایت، فرزند خطاب می شوند.
حال و هوای شهیدان در شب های عملیات نیز رنگ و بوی فاطمی داشت و با مدد گرفتن از مادر، فتح الفتوح می آفریدند و همواره روضه زهرای مرضیه (س) دل و جانشان را جلا می داد و آماده عروجشان می کرد. سربلند یا زهرا (س) به سر می بستند و داعیه دین و وطن داشتند.
حقیقت ازفاطمه منجلی شد وشریعت برنبی شدبه واسطه زهرای اطهر (س)، زهراست معنی کوثر و یاسین و توحید، زهرا (س) زهره درخشنده و ماه افروزنده ای است که شعاعی از انوار تابنده او شهیدان هستند.

گرچه قدر مادر شهیدان در زمان حیاتشان شناخته نشد و در این عالم قدر و جاه ایشان نهان ماند اما روز محشر جلوه گاه فاطمی است و وقتی ندای این الفاطمیون شنیده شود، شهیدان هستند که پاسخ می دهند، نحن الفاطمیون.

نگذاریم قدر و منزلت شهیدان فراموش شود. یاد آنان همیشه در دل های ما باید جا داشته باشد، زیرا اگر در مسیر شهیدان حرکت کنیم، کاری فاطمی کرده ایم.

 

13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

دیدگاهتان را بنویسید