Untitled-01
جستجو
Close this search box.

شهدای کازرون از ما چه خواسته اند

13931400 photoshohadayekazeroonدر روزشهید سوالی که در ذهن متبادر می شود این است که:شهدا از ما چه می خواستند و ما بعد از ایشان چه کرده ایم؟

 

 

 

 

شهدای کازرون، بهترین راه برای رسیدن به این پاسخ که شاید هزاران جواب داشته باشد، مرور و خواندن دست نوشته های شهیدان است که در قالب وصیت نامه هاشان به ما راه را نشان داده و خواسته شان را بیان کرده اند. رهبر فرزانه انقلاب هم، بارها در بياناتشان به اين نكته اشاره داشته اند كه «وصيت نامه شهدا را بخوانيد…». اين توصيه در كلام گهربار حضرت امام خميني(ره) نيز ديده مي شود. لذا فرصتي دست داده تا با هم مروري داشته باشيم بر گزيده اي از وصيت نامه های شهدای عزیزمان. باشد که مشمول دعای خیرشان باشیم.

 

قسمتی از وصیت نامه سردار شهید دکتر علی اکبر پیرویان

صراط مستقیم راه امام است و راه دیگران انحرافی و نادرست است. مادر راه این انقلاب باید از جان و مال خود بگذریم و از هیچ گونه نارسایی نگران نباشیم . ای مردم بیشتر آگاه باشید و درحفظ و حراست این انقلاب بکوشید چون این انقلاب با خون هزاران شهید گلگون کفن بدست آمده  و نباید آن را از دست بدهیم.

 

قسمتی از وصیت نامه سردارشهید محسن خسروی

ای مردم، بدانید که تنها راه سعادت و عزت حمایت از امام امت است یار ویاور امام باشید که این پیام جمیع شهیدان است. جنگ نابرابر و تحمیلی عراق را براسلام فراموش نکنید که عزت و شرف ما در گرو همین جنگ است . بدانید که اسلام و قرآن از خون همه شهیدان عزیزتر و والاتر است صبر کنید و افتخار کنید براین گونه صبر در رضای مولا.

 

قسمتی از وصیت نامه سردار شهید ابوذر دهقان

ازهمه برادران و خواهران حزب الله می خواهم که با اعمال و رفتار صادقانه و مخلصانه وفاداری خود را به رهبری نشان دهند و اجازه ندهند که کسانی بخواهند در تضعیف جمهوری اسلامی و رهبری آن برآیند. ما نباید زیر بار ننگ ظالمین و ستمکاران برویم . ما باید انسان هایی با غیرت، با وجدان، متعهد ، مؤمن و آزاده باشیم و به درستی که هنر و مردانگی همین است.

 

قسمتی از وصیت نامه سردار شهید جلال نوبهار

ای ملت شهید پرور از شما انتظار دارم که امام را تنها نگذارید و از امام و خط امام پیروی کنید و از دین و مذهب فاصله نگیرید و من دوست دارم خونم آنچنان مظلوم وار ریخته شود که فردا در مقابل حضرت فاطمه (س) روسیاه نباشم.

 

قسمتی از وصیت نامه سردار شهید باقر سلیمانی

یاران، دنباله رو روحانیت مبارز که در صدر آنان امام عزیز است باشید. کارهایتان برای رضای خدا باشد. ازهیچ چیز نترسید و از تفرقه بپرهیزید و تو ای دخترم همیشه حضرت زینب (ص) را درنظر داشته باش و طریقه زندگی کردن، محبت، مهربانی و ایثار و گذشت را از او یاد بگیر. خدایا یاریم ده از کسانی باشم که سرمایه وجودشان را به تو تقدیم داشته اند، و ارزش خویش را بازیافته اند.

 

قسمتی از وصیت نامه فرمانده شهید حسن عفیفیان

ازشما می خواهم که پیرو ولایت فقیه و فرامین او باشید. ما باید همچنان شکر کنیم که خداوند چنین رهبری بیدار و توانا به ما عطا فرموده است.

 

قسمتی از وصیت نامه معلم شهید حاج عبدالصمد پولادی

مردم ! قدر این انقلاب و رهبر عزیزمان را بدانید ، تمام این سختی های بعد ازجنگ امتحان پروردگار است. از امتحان خدا خوب برآیید ، انقلاب و امام را تقویت کنید و روحیه ها را با ایراد گرفتن ها تضعیف کنید.

 

قسمتی از وصیت نامه معلم شهید محمد پرویزی

امام خمینی اسطوره تاریخ است. عزیزان همیشه پشتیبان ولایت فقیه باشید و دشمنانش را خوار و ذلیل بگردانید. ازمسئولان عزیز می خواهم که مبادا خانواده های شهدا را ناراحت کنند که شهدا در روز محشر انتقامش را خواهند گرفت.

 

قسمتی از وصیت نامه شهید نور محمد دهقان

وحدت خود را حفظ کنید و نگذارید دل پرتپش امام عزیزمان بدرد آید و اجازه ندهید که اسلام و روحانیت اصل را تضعیف کنند. نگذارید که این گروهک های وابسته به شرق و غرب و این ملی گرایان با این انقلاب اسلامی را که ثمره خون شهیدان است با توطئه و دسیسه های شیطانی پایمال کنند.

 

قسمتی از وصیت نامه شهید محمد حسنی

وحدت خود را حفظ کنید تا پایدار بمانید و اگر می خواهید از نظم گسیخته نشوید، پیرو ولایت فقیه باشید تا اسلام حفظ گردد. ای برادران عزیز از شما انتظار دارم که اگر اسلحه ازدست من افتاد شما آن را بردوش گرفته در راه خدا پیکار نمائید.

 

قسمتی از وصیت نامه شهید  حکمت الله محمدی

ازشما ها می خواهم که در راه خدا و برای ادامه راه شهدا با مال و جان خودتان و بوسیله فرزندانتان در راه پروردگار خدمت کنید و اسلام را یاری نمائید. فرزندانتان را درراه خدا تربیت کنید و از کوچکی آنها را به تقوی خوانید و نماز به آنها یاد بدهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید