سالروز آغاز عملیات عاشورای 2

1393524714امروز بیست و چهارم مردادماه، سالروز آغاز عملیات «عاشورای2» است که در جنوب شهر مرزی مهران به مدت یک روز به مرحله اجرا در آمد.

 

 

 

سرویس «حماسه و دفاع» شهدای کازرون، در مدت آماده‌سازی عملیات «والفجر 8»،ضرورت داشت جبهه‌ها همچنان فعال نگاه داشته شوند و دشمن به حال خود رها نشود. بر این اساس، در منطقه چنگوله(واقع در جنوب مهران) عملیاتی به تدبیر سپاه طراحی و اجرا شد که هدف از آن، تصرف و تأمین عوارض مهم منطقه و گرفتن تلفات از نیروهای دشمن بود.

بنابراین عملیات محدود «عاشورای2» ساعت دو بامداد روز 24 مرداد ماه 1364 با رمز «یامهدی (عج)» در منطقه عمومی چنگوله واقع در جنوب شهر مرزی مهران توسط نیروی زمینی سپاه پاسداران وبا هدف انهدام نیروهای دشمن آغاز شد.

رزمندگان اسلام در این حمله یک روزه که با هدف انهدام نیروهای عراقی مستقر در منطقه آغاز شده بود، ضمن رسیدن به این هدف و کشته و زخمی کردن و اسارت 510 نفر از نیروهای دشمن، به گردان‌های «1 و 2» از تیپ «114 لشکر 35 »عراق آسیب رساندند.

همچنین چندین دستگاه خودرو و مقادیری مهمات از دشمن نابود شد و علاوه بر به غنیمت گرفتن چند قبضه خمپاره‌انداز و مهمات از دشمن، شماری سلاح سبک و سنگین نیز به دست رزمندگان اسلام افتاد و مهمتر از همه آنکه «تپه دوقلو» و ارتفاع «145» از دست دشمن خارج شد.

 

13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

دیدگاهتان را بنویسید