Untitled-01
جستجو
Close this search box.

روایت تفحص شهیدان دفاع مقدس از زبان سردار باقرزاده

13935038 photoshohadayekazeroonفرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح گفت:با وجود مشکلات تفحص در منطقه، تفحص شهیدان دفاع مقدس روند رو به رشد پیدا کرده است.

 

 

سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون، سردار سیدمحمد باقر زاده روز چهارشنبه در آیین استقبال از 80 شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران گفت:پیکرهای 80 شهید دفاع مقدس طی دو هفته گذشته از مناطق فاو، شلمچه، مجنون و زبیدات تفحص شده است.
وی ادامه داد:یک شهید نیز شب گذشته با کمک و پیگیری همکاران کمیته جست و جوی مفقودین در کنسولگری بصره به جمع این شهیدان افزوده شد.
سردار باقر زاده با تشریح صحنه کشف پیکر یکی از این شهیدان از سوی یک روستایی عراقی، ادامه داد:پیکر یکی از این شهدا در منطقه حدفاصل اعزیر و العرنه حین کار با تراکتور پیدا می شود که تراکتور یکی از کشاورزان هنگام شخم از کار می افتد و کشاورز پس از پیاده شدن برای بررسی مشکل تراکتور، با پیکر شهید مواجه شده و آن شهید را جا به جا می کند.
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح گفت که موضوع مهم اینجاست که با عنایت خداوند شرایطی ایجاد می شود که تراکتور خاموش می شود و قبل از عبور آن، کشاورز پیکر این شهید را جابه جا می کند.
سردار باقرزاده در پایان سخنانش از حضور مردم، خانواده شهیدان و نیروهای نظامی و انتظامی در آیین استقبال از شهیدان در شلمچه تجلیل و قدردانی کرد.
پیکرهای مطهر 80 شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس روز چهارشنبه از طریق مرز بین المللی شلمچه وارد خاک کشور شد.
پیکرهای مطهر این شهدا با تلاش کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح در مناطق عملیاتی فاو، شرق دجله و زبیدات در کشور عراق و عملیات های والفجر1، خیبر و بدر و حین تک دشمن بعثی به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند.
پیکرهای این شهدا در بیست و سومین مرحله تفحص برون مرزی کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در خاک عراق تفحص شده است.

ایرنا

 

دیدگاهتان را بنویسید