رضایت ایثارگران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

139314780 photoshohadayekazeroon 4معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: رضایت خانواده های شاهد و ایثارگر از خدمات‌رسانی و فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران نوعی از ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

 

 

به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون، مهدی ایزدی که در اختتامیه همایش معاونین تعاون و امور اجتماعی سراسر کشور سخن می‌گفت،افزود:فلسفه وجودی بنیاد شهید و امور ایثارگران بر اساس فرمان امام خمینی (ره) در تأسیس بنیاد و همچنین تاکیدات رهبر معظم انقلاب به هنگام ادغام نهادهای ایثارگری، خدمت‌رسانی به جامعه شاهد و ایثارگر و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است که در صورت ترویج صحیح این فرهنگ، نوعی خدمت‌رسانی به جامعه ایثارگر صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه رضایت خانواده‌های شاهد و ایثارگر از خدمات‌رسانی و فعالیت‌های ترویجی بنیاد شهید و امور ایثارگران، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، اظهار داشت: خدمت‌رسانی بی منت به ایثارگران و خانواده‌های آنان باید همواره از باب تقدیر و سپاسگزاری باشد.

وی ادامه داد: اصل و اساس کار در بنیاد شهید و امور ایثارگران، ضابطه‌مندی، توجه به قوانین و حرکت در محور مقررات است. مدیران معاونت تعاون و امور اجتماعی بنیاد نیز همواره باید اولویت بندی در برنامه‌ها و مدیریت بر زمان را در انجام امور مدنظر داشته باشند.

ایزدی با بیان اینکه بنا بر تأکید حجت‌الاسلام و المسلمین شهیدی، نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در برنامه‌های دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران، محوریت با طرح سپاس است، گفت: هدفمندی دیدارها و حفظ کرامت همراه با سپاس‌گزاری از خدمات و فداکاری‌های جامعه ایثارگری باید در دیدارها در نظر قرار بگیرد.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد ادامه داد: کیفیت توأم با کمیت باید در دیدارهای مسئولان با خانواده‌های شاهد و ایثارگر رعایت شود. در بحث حضور معتمدین معین در دیدارها نیز استان‌ها باید به شکل مناسبی عمل کنند.

وی افزود: برنامه‌ریزی، نظارت، کنترل، بودجه‌ریزی و سازماندهی 5 وظیفه اصلی مسئولان تعاون در بنیاد است که تسلط بر قوانین، برنامه‌ریزی بر اساس اولویت‌ها، پرداختن به مشکلات اصلی باید در این موارد رعایت شود. معاونین تعاون در استان‌ها، مسئولان اصلی رسیدگی به مسئله اشتغال هستند.

ایزدی با اشاره به اینکه شهدای منا متعلق به 24 استان کشور هستند، گفت: همسران و فرزندان شهدای منا همراه با کرامت و عزت از کلیه خدمات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران بهره‌مند خواهند شد. کارت‌های ویژه‌ای نیز توسط بنیاد برای خانواده‌های این شهدا صادر می‌شود. همچنین مقرر شده است بر روی قبور این شهدا، عنوان «شهدای منا» برای معرفی این شهدا حک شود.

وی افزود: اجرای دوره‌های آموزش حین خدمت، مدیریت علمی و تحقیقاتی در حوزه معاونت تعاون و امور اجتماعی، آموزش نیروهای تازه وارد به حوزه معاونت، الکترونیکی کردن فعالیت‌ها و دقت و تسلط بر قوانین باید توسط مسئولان این معاونت انجام گیرد. تحول در کل سازمان و ایجاد یک سازمان پویا و متحرک همراه با خروج از وضع سنتی با رعایت موارد فوق امکان‌پذیر است.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم که با فداکاری و از خود گذشتگی در خارج از مرزهای میهن اسلامی به حراست از کشور می‌پردازند، دارای ارزش و جایگاه بسیار بالایی هستند، گفت: مسوولان این معاونت باید رسیدگی به خانواده‌های این شهدا و همچنین تشکیل یک کمیته خاص برای رسیدگی به امور مربوط به این شهدا را در برنامه‌های کاری خود قرار دهند.

ایزدی خاطرنشان کرد: توجه به جایگاه ارزشی بنیاد به عنوان افضل نهادها، دستگاه عصمت و طهارت و نهادی بر گرفته از آرمان‌های انقلاب و دفاع مقدس باید در نظر قرار گرفته شود. این سازمان ثمره خون شهدا است، پس رسیدگی به خانواده‌های ایثارگران با تسلط کافی بر قوانین مد نظر قرار می‌گیرد.

ایسنا

 

13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

دیدگاهتان را بنویسید