Untitled-01
جستجو
Close this search box.

رزمندگان فارس در آزادسازی سوسنگرد تعیین کننده بودند

13900826134512 PhotoAمدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس:
رزمندگان فارس در آزادسازی سوسنگرد تعیین کننده بودند
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس گفت: رزمندگان این استان در عملیات آزادسازی سوسنگرد نقش ویژه و تعیین کننده‌ای از خود به نمایش گذاشتند.
حسن خلیلی امروز در حاشیه برگزاری همایش فاتحان سوسنگرد در کازرون در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان اظهار داشت: ستاد بزرگداشت آزادسازی سوسنگرد در استانداری فارس تشکیل و برنامه‌های مختلفی برای اجرای بزرگداشت این وقایع تاریخی به سازمان و نهادهای مشخص شده ابلاغ شد.

وی مرکزیت اجرای بزرگداشت عملیات آزادسازی سوسنگرد را در کازرون اعلام کرد و گفت: برنامه‌های جانبی این بزرگداشت از قبیل چاپ کتاب، تمبر یادبود، شب شعر، شب خاطره، مسابقه نقاشی و انشانویسی در شیراز و دیگر شهرستان‌های این استان به اجرا در آمد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس فارس در ادامه نقش رزمندگان شهرستان کازرون در عملیات آزادسازی سوسنگرد را بسیار ارزنده توصیف کرد و افزود: از این شهرستان سه گروهان در این عملیات حضور چشمگیر داشتند که همدوش با سایر رزمندگان استان فارس و کشور توانستند با تسلیحات ابتدایی جنگی و نظامی در آزادسازی سوسنگرد جانفشانی کنند.

خلیلی در ادامه به خیانت بنی‌صدر در ایجاد مشکلات برای رزمندگان در عملیات آزادسازی سوسنگرد اشاره و خاطرنشان کرد: این مشکلات با تلاش‌های مقام معظم رهبری که آن زمان نماینده امام (ره) در شورای عالی دفاع بودند برطرف و با جانفشانی رزمندگان، شهر سوسنگرد از دست دشمنان آزاد شد.

فرمانده ناحیه مقامت بسیج سپاه کازرون نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در این شهرستان بیان داشت: برپایی مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای سوسنگرد بهانه‌ای برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت بین نسل جوان است.

غلامرضا شرفی افزود: ایستادگی رزمندگان و شهدا در مقابل دنیای ظلم و استکبار با تمام محدودیت‌ها امروزه به عنوان درس عبرتی برای ظلم‌ستیزی نسل‌های امروز و آینده کشور شده است.

وی در ادامه ماه محرم‌الحرام را بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و گفت: امروزه مقوله امر به معروف و نهی از منکر نیاز اساسی جامعه است و باید با پیروی و دنباله‌روی از شهدا و امام شهدا این امر مقدس در جامعه نهادینه شود.

به گزارش فارس، با برگزاری همایش سوسنگرد در کازرون و بیان خاطرات یکی از رزمندگان عملیات آزادسازی این شهر، حال هوای دوران جنگ برای حاضرین و نسل جوان ترسیم شد.

دیدگاهتان را بنویسید