درمان، اولویت اصلی جامعه شاهد و ایثارگر است

1393511 photoshohadayekazeroon 1معاون بهداشت و درمان بنیاد گفت: درمان، اولویت اصلی جامعه شاهد و ایثارگر است و رضایت از این بخش سایر خدمات را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 

 

به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون به نقل از ایثار، عبدالرضا عباسپور در بیست و یکمین سمینار معاونین بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران سراسر کشور که از روز شنبه 28 آذرماه 94 به مدت دو روز در حال برگزاری است، گفت: ارائه خدمات درمانی در بنیاد به دو روش درمان مستقیم و غیر مستقیم انجام می شود که 85 درصد این خدمات به صورت غیر مستقیم و خرید خدمت از شرکت های بیمه ای انجام می شود و در حدود 12 سال گذشته این خدمات از طریق شرکت سهامی بیمه ایران انجام شده است.
وی با بیان سیاست ها و اهداف بنیاد در زمینه درمان، گفت: رعایت دقیق قوانین و ضوابط، عدم تصدی گری و برون سپاری با تاکید بر تامین خدمات، صرف بهینه بودجه، رضایت مندی جامعه شاهد و ایثارگر، عدالت در خدمات، تعامل همه واحد ها و جلوگیری از هدررفت سرمایه ها با هدف ارتقا سطح سلامت جامعه شاهد و ایثارگر از جمله اهداف معاونت بهداشت و درمان در زمینه ارائه خدمات درمانی به ایثارگران است.
عباسپور با بیان اینکه این معاونت از مهم ترین و حساس ترین واحدهای بنیاد و مرتبط با جان و روان ایثارگران است، گفت: تاخیر در خدمات رسانی این حوزه صدمات جبران ناپذیری برای بنیاد در پی دارد. درمان، اولولیت اصلی جامعه شاهد و ایثارگر است و رضایت از این بخش سایر خدمات را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.
وی با تأکید بر اینکه با سلامت جسمی و روانی کامل ایثارگران، سایر خدمات بنیاد برای آنها معنا دار می شود، گفت: خوش خلقی، رعایت صبر، متانت و در نظر گرفتن شآن ایثارگران و احساس همدلی و هم دردی با آنها باید در مراجعات حضوری و غیر حضوری در نظر گرفته شود.
عباسپور تاکید کرد: سرکشی و عیادت از ایثارگرانی که نیاز درمانی خاص دارند، توجه به اقتصاد مقاومتی و مدیریت درمان، شناسایی افراد نیازمند به مراقبت درمانی در منزل، نظارت بر کیفیت خدمات شرکتها، ثبت اطلاعات ویزیت در منزل و پایش در سجایا، توجه به خدمات اورتز و پروتز با هماهنگی شرکت متد، مانیتورینگ بیماران بد حال، انجام اقدامات پیشگیرانه برای گروه های پر خطر، توجه به برنامه های آموزشی و اجرای پایش تخصصی جانبازان، نظارت و همکاری در مدیریت و عملکرد مراکز فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار باید توسط ادارات کل بهداشت و درمان در استانها مد نظر قرار گیرد.
وی با تاکید بر اینکه مفاد قراداد بیمه تکمیلی، ملاک ارائه خدمات است، گفت: معاونان بهداشت و درمان سراسر کشور باید با مطالعه دقیق قرارداد بیمه از خدمات قابل ارائه به جامعه شاهد و ایثارگر آگاهی کامل داشته باشند.

 

13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

دیدگاهتان را بنویسید