Untitled-01
جستجو
Close this search box.

حمایت رئیس بنیاد شهید از تحقیق و تفحص

shahidi mahalatiرئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره تحقیق و تفحص از این سازمان گفت: تحقیق و تفحص مربوط به مدیریت قبلی بنیاد شهید و امور ایثارگران می شود و این اقدام وضعیت بنیاد قبل از مدیریت من را مشخص می کند.

شهدای کازرون، سیدمحمدعلی شهیدی محلاتی در گفت و گو با خانه ملت گفت: موضوع تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران مرتبط با زمان مدیریت من در سازمان نیست و تمام مباحث به مدیریت قبل از من باز می گردد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران توضیح داد: من از تحقیق و تفحص حمایت کرده و به تمام معاونت ها تأکید کرده ام که نهایت همکاری را برای انجام تحقیق و تفحص با مجریان این طرح داشته باشند، چرا که تحقیق و تفحص حق مجلس و نمایندگان مردم است.

وی افزود: نتیجه تحقیق و تفحص هم به مجلس برده شده و در آنجا ارائه خواهد شد پس از رأی گیری در مورد نتایج تحقیق و تفحص، در صورت لزوم مراجع اجرایی و قانونی در جریان قرار خواهند گرفت.

عیوب و نواقص بنیاد شهید با تحقیق و تفحص مشخص می‌شود

وی ادامه داد: با شناختی که طی فرآیند تحقیق و تفحص از عیوب و نواقص موجود در بنیاد شهید و امور ایثارگران به دست می آید می توان اقدامات لازم در راستای بهبود اوضاع را انجام داد.

رئیس بنیاد شهید توضیح داد: بنابراین تحقیق و تفحص کمک بسیاری به اداره و سازماندهی این سازمان خواهد کرد و پس از رأی گیری در مورد نتایج تحقیق و تفحص، در صورت لزوم مراجع اجرایی و قانونی در جریان قرار خواهند گرفت.

شهیدی محلاتی یادآور شد: من از فرآیند تحقیق و تفحص از بنیاد شهید و امور ایثارگران خوشحال هستم چرا که این گروه تحقیق و تفحص به من کمک کرده تا من با مسائل داخلی بنیاد بیشتر آشنا شوم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با مثبت ارزیابی کردن فرآیند تحقیق و تفحص در بنیاد شهید و امور ایثارگران به خانه ملت گفت: وقتی گزارش تحقیق و تفحص آماده شود من به عنوان رئیس این سازمان می توانم ادعا کنم زمان تحویل بنیاد از مدیر قبلی ما با برخی موارد مطرح شده در گزارش تحقیق و تفحص رو به رو بوده ایم و اگر عملکردی در آینده دشته باشیم شفاف و مشخص خواهد بود.

موفقیت در حوزه اجرا وابسته به تعامل با مجلس است

وی موفقیت در حوزه اجرا را وابسته به تعامل با مجلس دانست و ادامه داد: من پیش از این نماینده مجلس بوده ام و از مسئولیت نمایندگان مجلس اطلاع دارم، لذا در راستای کمک به نمایندگان برای رسیدن به وظایف خود کمک کرده و از مشورت های آنان استفاده خواهم کرد. همچنین امیدوارم نمایندگان مجلس هم در راستای تدوین طرح های خود از مشورت کارشناسان حوزه اجرا بهره ببرند.

شهیدی محلاتی گفت: یکی از مهمترین تعاملات دولت و مجلس در زمینه ارائه لایحه بودجه و طراحی آن است که مجلس می تواند با شناخت خود از سازمان های دولتی ارزیابی های درستی از بودجه مورد نیاز سازمان ها داشته باشد و از نیاز آنها مطلع شود.

معوقات جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت شده است

 وی  درباره عملکرد چند ماهه خود توضیح داد: تا کنون تلاش داشتیم معوقات مخاطبان هدف بنیاد را تا حد امکان پرداخت کرده و میزان نارضایتی از این بنیاد را کاهش دهیم، بسیاری از کم کاری های پیشین سازمان جبران شده و برخی مسائل احتیاج به بررسی بیشتر دارد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امیدواریم مجلس برای رفع مشکلات بنیاد با ما همکاری کند و در لایحه بودجه 93 مشکلات فعلی بنیاد در نظر گرفته شود و امکان تخصیص بودجه ای لایق خانواده شهدا و ایثارگران برای آنها فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید