جمع آوری 10میلیون سند و اثر از شهدای ایران اسلامی

139351458مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و تکریم مجاهدت های شهیدان 10 میلیون سند و آثار مختلف از شهدا جمع آوری شده است.

 

 


به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون، اسکندر یار نسب روز شنبه در نشست با خبرنگاران در تبریز اظهار کرد: این آثار شامل وصیت نامه، تاریخ شفاهی و خاطرات همرزمان و دوستان شهدا در دوران های مختلف است که به صورت دیجیتال تدوین شده تا در اختیار عموم علاقه مندان قرار گیرد.
وی از برگزاری آیین مهمانی لاله ها به صورت نمادین در مزار 30 هزار شهید خبر داد و گفت: حضور در گلزار شهدای ارامنه به عنوان نماد شهدای اقلیت، گلزار شهدای بانه نماد شهیدان اهل سنت و گلزار شهدای روستای فردو در قم نماد شهدای روستایی برگزار می شود.
یار نسب همچنین از تشکیل کمیته ستاد دهه فجر به منظور گرامی داشت ایام دهه فجر خبر داد و افزود: برگزاری جشن ورود امام خمینی (ره) در روز 12 بهمن و راهپیمایی 22 بهمن با حضور ایثارگران و خانواده شهدا از برنامه های محوری این کمیته است.
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امورایثارگران، ساخت گلزار شهدا و توجه به معماری بومی در طراحی و اجرای گلزار شهدا را از جمله برنامه های تکریم شهیدان اعلام کرد و گفت: در این زمینه استان یزد به لحاظ طراحی استان برتر است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی نیز با اشاره به فرا رسیدن ایام دهه فجر از تشکیل کمیته ایثارگران در استان خبر داد و گفت: حدود 40 برنامه فرهنگی توسط این کمیته اجرا می شود.
قاسم صمدیان افزود: از روز 12 بمهن تا 22 اسفند را روز شهدا نامگذاری کرده ایم که در طول 40 روز برنامه هایی را از جمله مسابقات فرهنگی، هنری و دل نوشته، دیدار با والدین و خانواده شهدا و غبار روبی مزار شهدا اجرا می کنیم.
وی از برگزاری مراسم میهمانی لاله ها روز پنجشنبه 15 بهمن ماه خبر داد و گفت: در این روز مراسمی با حضور خلیفه گری ارامنه در محل گلزار شهدای ارامنه انجام می شود و بعد از ظهر همان روز برنامه ای در تمام گلزار شهدای شهرها و روستاهای این استان برگزار می شود.
صمدیان با بیان اینکه امسال بیش از سه هزار و 500 دانش آموز از موزه شهدای آذربایجان بازدید کرده اند، خاطر نشان کرد: در ایام دهه فجر نیز این موزه آماده بازدید علاقه مندان است.
وی از برگزاری نمایشگاه های عکس، کتاب، هنرهای دستی و تجسمی و نیز نشست هم اندیشی ایثارگران و مسئولان استان در دهه فجر خبر داد و گفت: در کنار این برنامه ها تئاتر خیابانی در روز 22 بهمن توسط بنیاد شهید در طول مراسم راهپیمایی اجرا می شود.

ایرنا

 

13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

دیدگاهتان را بنویسید