تهیه آیین نامه سالمندی جانبازان برای رفع نگرانی از افزایش سن

تهیه آیین نامه سالمندی جانبازان برای رفع نگرانی از افزایش سن

 تهیه آیین نامه سالمندی جانبازان برای رفع نگرانی از افزایش سنمدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ گفت: آیین نامه ای تحت عنوان ‘سالمندی’ در دست تهیه است که در صورت آماده شدن، دیگر جای نگرانی برای کم شدن درصد جانبازی جانبازان معزز باقی نمی گذارد.

 

 

شهدای کازرون، ‘حمید علی صمیمی’ روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: انسان وقتی آسیبی می بیند بر اثر افزایش سن، قدرت بدنی و توان جسمی و روحی وی کاهش می یابد و در این صورت نیاز به کمک بیشتر دارد بنابر این درصد از کار افتادگی او بیشتر می شود.

وی ادامه داد: اخیرا کمیسیون های بنیاد شهید به این مساله رسیده اند به همین دلیل اکنون در حال آماده کردن آیین نامه ای تحت عنوان «سالمندی» هستند از این رو جانبازان از این مساله نگران نباشند که پس از شرکت در کمیسیون، درصد جانبازی آنها کاهش یابد.

این مقام مسئول در بنیاد شهید توضیح داد: با اجرایی شدن این آیین نامه حداقل درصد مجروحیت فعلی جانبازان ابقا خواهد شد.

** اجرای طرح سپاس در دو قالب

علی صمیمی درباره طرح سپاس گفت: این طرح از طرح هایی است که به منظور ارتباط میان بنیاد شهید و خانواده های شهدا و ایثارگران تعریف شده و در دو قالب انجام می شود.

وی ادامه داد: شکل اول این طرح چنین است که با همکاری معتمدان معین که از جامعه ایثارگر هستند به دیدار خانواده شهدا و ایثارگران رفته و از نزدیک در جریان مشکلات آنها قرار می گیریم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ توضیح داد: این طرح با همکاری دستگاه ها نیز اجرامی شود. به عنوان مثال با اداره کل ایثارگران شهرداری، بسیج شهرداری های مناطق مختلف تهران برنامه ای را در این ارتباط تهیه کرده ایم.

وی افزود: در این برنامه مناطق به ناحیه و ناحیه به محله تقسیم شده و همه شهرداری های ناحیه های تهران، مسئول ایثارگران آن ناحیه هم هستند.

به گفته علی صمیمی ، ۱۲۳ شهرداری در نواحی تهران وجود دارد که شهرداران نواحی در هر هفته ۲ دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران انجام می دهد و دو دیدار نیز از سوی شهردار منطقه انجام می شود.

وی اضافه کرد: استانداری ها به تمام دستگاه های اجرایی ابلاغ کرده اند که با خانواده های شهدا و ایثارگران خود آن دستگاه ها دیدار مستمر داشته باشند هر چند ماهیانه یک تا دو دیدار هم برای مدیرکل هر دستگاه در نظر گرفته شده است.

 

آیا این نوشته برایتان مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید