تصویب چگونگی و میزان ارایه تسهیلات مسکن به آزادگان، جانبازان و خانواده شهدا در جلسه هیات دولت

1393524718هیات وزیران در جلسه شامگاه یکشنبه خود به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری، چگونگی و میزان ارایه تسهیلات مسکن به آزادگان، جانبازان و خانواده شهدا را به تصویب رساند.

 

 

به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، به موجب این آیین نامه، سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال 95 به ازای هر واحد مسکونی در شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر، 85 میلیون تومان، مراکز استان ها 70 میلیون تومان، سایر شهرها 60 میلیون تومان، روستاها 35 میلیون تومان و در شهرهای جدید معادل سقف تسهیلات مرکز همان استان و با نرخ 4 درصد با مدت باز پرداخت 20 ساله بدون رعایت الگوی مصوب مسکن و نوساز بودن، تعیین شد.

این تسهیلات به افرادی که فاقد مسکن یا مسکن مناسب باشند و پیش از این از تسهیلات مسکن ایثارگری استفاده نکرده باشند، پرداخت می شود.

جانبازان 70 درصد و بالاتر که با توجه به وضعیت جسمانی دارای مسکن نامناسب هستند، با تایید بنیاد شهید و امور ایثارگران می توانند پس از تسویه تسهیلات قبلی مسکن ایثارگری مجدداً از این تسهیلات بهره مند شوند.

به ایثارگرانی که دارای مسکن نامناسب یا ناتمام می‏باشند و در سنوات گذشته از تسهیلات مسکن کمتر از سقف تسهیلات مصوب در سال 1390 استفاده کرده‏اند، فقط برای یکبار پس از تسویه تسهیلات قبلی با معرفی بنیاد شهید و امورایثارگران یک فقره تسهیلات مسکن صرفاً در قالب تسهیلات ساخت با همان وثیقه قبلی و یا وثیقه جدید پرداخت می شود.

 

 

 

13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

دیدگاهتان را بنویسید