تشریح برنامه های بنیاد در موضوع بیمه و خدمات درمانی ایثارگران

13931119000779 PhotoAمعاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با تشریح برنامه ها و اقدامات بنیاد در موضوع خدمات درمانی جامعه ایثارگری ابراز امیدواری کرد: تشکیل شورای راهبری کمیسیون پزشکی بنیاد منجر به افزایش رضایتمندی جامعه ایثارگری شود.

 

 

  به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون به نقل از ایثار، عبدالرضا عباسپور در همایش فصلی مدیران کل استانی و معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به طرح بیمه پایه و بیمه تکمیلی برای ایثارگران گفت: خدمات بیمه ای بنیاد نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است و تمامی خدمات شامل بستری، سرپایی، پاراکلینیک و …. بدون سقف و فرانشیز است.

وی افزود: طبق ضوابط قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، پرداخت هزینه درمان ایثارگران شاغل به عهده دستگاه ها است، سال گذشته دستگاه ها اقدامی انجام ندادند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی این موضوع را به بنیاد واگذار کرد و بنیاد شاغلین را به جز نیروهای مسلح تحت پوشش قرار داد و تصور می کنیم که باز هم بنیاد باید این خدمت را به ایثارگران ارائه دهد و به زودی تکلیف نوع بیمه و افراد تحت پوشش مشخص خواهد شد.

معاون بهداشت و درمان بنیاد همچنین در تشریح طرح پایش سلامت عمومی خاطرنشان کرد: در این طرح بیش از 164 هزار نفر از ایثارگران تحت پوشش قرار گرفتند که این خدمات شامل ویزیت در منزل، پرستاری و مراقبت در منزل و … را شامل می شود.

عباسپور در ادامه سخنان خود برخی از طرح های معاونت بهداشت و درمان بنیاد را تهیه و تدوین راهنمای بالینی درمان عوارض مصدومیت های شیمیای با گاز خردل، اعزام 25 تیم تخصصی به استان ها و ویزیت و درمان تعداد زیادی از ایثارگران، تشکیل ستاد جذب متخصصین و 39 نفر پزشک متخصص در قالب 17 تیم پزشکی به صورت مدعو از خارج از کشور اعلام کرد.

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین با اشاره به برنامه های بنیاد در سال 1395، ابراز امیدواری کرد که تشکیل شورای راهبری کمیسیون پزشکی منجر به افزایش رضایت مندی جامعه ایثارگری شده و دقت و سرعت عمل در این کمیسیون ها افزایش یابد.

 

13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

دیدگاهتان را بنویسید