تشخیص پیکر شهدای ایرانی از اجساد عراقی تفحص شده چگونه است + اینفوگرافی

تشخیص پیکر شهدای ایرانی از اجساد عراقی تفحص شده چگونه است + اینفوگرافی
کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در اینفوگرافی‌ای به توضیح این موضوع پرداخته است که چگونه پیکر شهدای ایرانی از اجساد عراقی تشخیص داده می‌شود.

تشخیص پیکر شهدای ایرانی از اجساد عراقی تفحص شده چگونه است + اینفوگرافی

 

به گزارش پایگاه خبری شهدای کازرون، هر ساله در جریان عملیات تفحص پیکر‌های مطهر شهدای دورران دفاع مقدس در مناطق عملیاتی ایران و عراق تعدادی پیکر مطهر شهید کشف و شناسایی می‌شود. برخی از این پیکر‌ها که اقلام هویتی به همراه دارند به سرعت شناسایی می‌شوند و برخی دیگر که اقلامی همراه آنان نیست به عنوان شهید گمنام تا زمان شناسایی از طریق دی‌ان‌ای در معراج شهدا می‌مانند.

 

فرآیند تفحص شهدا علاوه بر سختی‌ها و مشقت‌ها دارای نکات حساسیت‌های خاص خود است که نیازمند تبحر و تخصص نیروهای تفحص‌گر و آزمایشات دقیق است. یکی از مسائل و پرسش‌هایی که ممکن است در اذهان مردم جای بگیرد این است که چگونه مشخص می‌شود پیکری که در عملیات تفحص کشف شده است پیکر‌ مطهر شهدای ایرانی است یا اجساد عراقی؟

 

چهار روایت درباره سبک زندگی شهدای مدافع حرم

 

کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیرو‌های مسلح در اینفوگرافی‌ای به این پرسش پاسخ داده و درباره این اینفوگرافی توضیح داده است: عملیات تفحص شهدا بر اساس نقشه‌های عملیاتی زمان جنگ، اطلاعات فرماندهان سطوح مختلف و حتی رزمندگان و … انجام می‌شود یعنی کاوش شهدا بر اساس اطلاعات دقیق انجام می‌شود.

وقتی پیکری تفحص می‌شود نشانه‌های زیادی برای تشخیص ایرانی یا عراقی بودن این پیکر وجود دارد.

نشانه‌های متعدد و تخصصی دیگری هم وجود دارد که جزو تجربیات و تخصص بچه‌های تفحص است

 

این اینفوگرافی بیانگر تعدادی از نشانه‌های عمومی و قابل تشخیص برای همه مردم می‌باشد که بدون داشتن تخصص خاص و با دانستن این اطلاعات می‌توان تشخیص داد پیکر کشف شده متعلق به شهید است یا جسد عراقی.

 

در اینفوگرافی پیش رو فناوری QRCODE قرارداده شده که می‌توانید برای اطلاعات بیشترر فیلم‌های مرتبط با آن را ببینید.

منبع: دفاع پرس

 

1100 29 9 02 1

دیدگاهتان را بنویسید