تأثیرات راهبردی عملیات «شهید سلیمانی»: تجلی قدرت و اثرگذاری یک قهرمان برتر

تأثیرات راهبردی عملیات «شهید سلیمانی»: تجلی قدرت و اثرگذاری یک قهرمان برتر
یوم‌الله ۱۸ دی از مهم‌ترین الگوهای جبهه مقاومت در نبرد با صهیونیسم جهانی و قدرت‌های مستکبر و زمینه‌ساز آزادی قدس است.

تأثیرات راهبردی عملیات «شهید سلیمانی»: تجلی قدرت و اثرگذاری یک قهرمان برتر

 

به گزارش پایگاه خبری شهدای کازرون: شهاب شعبانی‌نیا؛ ۱۸ دی از روز‌های استثنایی و تأثیرگذار نه‌فقط در ایران اسلامی، بلکه در سطح منطقه و حتی دنیا محسوب می‌شود؛ روزی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی از ایام‌الله و نقطه‌ی عطف تاریخ است.

 

حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد در عراق که به‌عنوان نقطه آغازین پروژه انتقام سخت و اجرای راهبرد اخراج آمریکا از منطقه رخ داد، تأثیرات متعددی را در پی داشت؛ تأثیراتی که بنا به گفته‌ی امام خامنه‌ای در زندگی ملّت‌ها باقی می‌ماند و با اثرگذاری بر منش ملّت‌ها، ماندگار و جاودانه می‌شود.

 

اقدام نظامی ایران علیه آمریکا که با عنوان «عملیات شهید سلیمانی» در واکنش به ترور فرمانده مقتدر نیروی قدس صورت گرفت و طی هفت دهه اخیر، اقدامی بی‌سابقه محسوب می‌شود، نخستین اثرش، نشان دادن اراده ملت ایران در تداوم راه حاج قاسم و حمایت از جبهه مقاومت بود.

 

تأثیر عمیق‌تری که این حمله بر جای گذاشت، شکستن هیبت ابرقدرتی بود که به واسطه برخورداری از انبوه ادوات نظامی، نیرو، وجود پایگاه‌های مختلف نظامی در نقاط مختلف جهان و بهره‌مندی از بیشترین بودجه دفاعی، بزرگترین قدرت نظامی جهان محسوب می‌شود.

 

در واقع حمله نظامی ایران به بزرگترین پایگاه ارتش تروریست آمریکا در عراق بیش از آنکه به لحاظ نظامی و «جنگ سخت» ارزشمند باشد، زمینه‌ساز توفیق فرهنگی و موفقیت انقلاب اسلامی در جنگ نرم بود و القای باور «ما می‌توانیم» به کشور‌های اسلامی و به‌خصوص نیرو‌های جبهه مقاومت را می‌توان دلیلی بر این امر برشمرد. کما اینکه امروز ثمرات این حادثه بزرگ را در عرصه نبرد جبهه مقاومت با رژیم کودک‌کش صهیونیستی و آمریکای سلطه‌گر می‌توان مشاهده کرد.

 

بر این اساس، اگر زمانی ایران با حمله نظامی بی‌سابقه خود، بر چهره ابرقدرت سیلی زد و هیبتش را نزد جهانیان شکست، امروز گروه‌های مقاومت عراق و نیرو‌های یمنی هستند که به عنوان حریفانی قابل و تأثیرگذار در برابر آمریکا قد علم کرده و او را به مبارزه می‌طلبند.

 

حملات موشکی و پهپادی ارتش یمن به اهدافی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، انهدام و توقیف شناور‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی و متعاقب آن، ناکامی آمریکا در ایجاد ائتلاف دریایی علیه یمن، حملات متعدد موشکی، راکتی و پهپادی نیرو‌های مقاومت عراق به پایگاه‌های آمریکا که از زمان شهادت سردار سلیمانی تاکنون به بیش از ۲۰۰ مورد رسیده است، حملات پیاپی حزب‌الله لبنان به پایگاه‌های رژیم صهیونیستی در مناطق شمالی اراضی اشغالی و عملیات بسیار مهم و شگفت‌انگیز طوفان‌الاقصی که تاکنون موجب وارد شدن صدمات متعدد نظامی، امنیتی و اقتصادی به رژیم اشغالگر قدس شده است، همگی تأثیر گرفته از الگو‌های مقاومت ملت ایران طی چهار دهه گذشته است؛ الگو‌هایی که یوم‌الله ۱۸ دی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترینِ آن‌ها محسوب می‌شود و زمینه‌ساز نابودی رژیم جنایتکار صهیونیستی و اخراج آمریکای سلطه‌گر از منطقه غرب آسیا خواهد بود.

 

منبع: دفاع پرس

لینک کوتاه: https://1100shahid.ir/0lrt

دیدگاهتان را بنویسید