برنامه‌های روز شهید سال جاری کیفی‌تر و متفاوت‌تر از سال‌های گذشته باشد

1393 1100shahid.ir 7قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران بر کیفی‌تر و متفاوت‌تر بودن برنامه‌های روز شهید سال جاری نسبت به سال‌های گذشته تأکید کرد.

 

 

به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون به نقل از ایثار، نشست ستاد بزرگداشت روز شهید روز چهارشنبه 9 دی‌ماه به ریاست سردار محسن انصاری قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
سردار انصاری در این جلسه ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و گرامی داشت سالروز حماسه 9 دی گفت: گرامی داشت روز شهید برای نخستین بار پس از ورود حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی به بنیاد در سال 92 آغاز شد و امسال برای سومین سال متوالی در 22 اسفندماه مراسم بزرگداشت روز شهید برگزار می‌شود.
وی افزود: هدف اصلی مراسم بزرگداشت روز شهید نهادینه کردن روز شهید در کشور است و باید بدانیم رشد و حرکت کشور به برکت خون شهداست. در سال 92 و پیش از برگزاری مراسم بزرگداشت روز شهید، در نظرسنجی‌های صورت گرفته تنها یک درصد از مردم با این روز آشنا بودند و پس از برگزاری مراسم در آن سال، میزان آشنایی مردم به 17 درصد افزایش یافت. با برگزاری این مراسم در سال 93 نیز این رقم به بیش از 34 درصد افزایش یافت.
قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: در برگزاری مراسم روز شهید، سال گذشته را بهتر از سال 92 ارزیابی می‌کنیم و بدون شک توقع داریم سال جاری نیز از سال 93 بهتر باشد و در همین راستا باید تمام مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران تلاش خود را انجام دهند.
سردار محسن انصاری به محورهای مشخص‌شده برای برنامه‌ریزی‌های ویژه گرامی داشت روز شهید سال 94 اشاره کرد و گفت: حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی چند محور عمده را برای برنامه‌ریزی‌های این روز مشخص کرده‌اند که شامل تحول، نوآوری و تکامل برنامه‌ها، استفاده از ظرفیت‌های مردمی و حرکت به‌سوی محله محور بودن، استفاده از ظرفیت مساجد، مدارس و دانشگاه‌ها، فعال کردن بسیج و تشکل‌ها، استفاده از فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی درنهایت بهره‌گیری مناسب از فضای معنوی ایام فاطمیه (س) است.
وی تأکید کرد: برنامه‌های روز شهید سال جاری باید کیفی‌تر و متفاوت‌تر از سال‌های گذشته باشد و باید توجه داشت که عمده کارکرد مسائل مربوط به این روز در حوزه افکار عمومی و کارهای رسانه‌ای است و عمده فعالیت‌ها باید در شبکه‌های اجتماعی و شبکه‌های مجازی، صداوسیما، مساجد، محلات و بسیج محلات باشد تا اثربخشی لازم را داشته باشد.
قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان به برخی برنامه‌های ثابتی که در سال جاری به مناسبت بزرگداشت روز شهید به اجرا درخواهند آمد اشاره کرد و گفت: تعویض پرچم گلزارهای شهدا، تهیه لوح وصیت‌نامه شهدا و نصب آن در اماکن عمومی، سخنرانی مسئولان بنیاد در نماز جمعه منتهی به‌روز شهید، تبلیغات محیطی، درختکاری، استفاده از ظرفیت تشکل‌ها، اجرای طرح سپاس، برگزاری شب خاطره و شب‌شعر، تجلیل از هنرمندان حوزه ایثار و شهادت، تقدیر از دستگاه‌های برتر ایثار و شهادت و استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی مانند پیامک و تبلیغات دستگاه‌های عابر بانک از جمله برنامه‌های مشخص‌شده برای روز شهید هستند. همچنین دو برنامه محوری دیدار با مقامات عالی نظام مانند سال‌های گذشته در برنامه‌های بنیاد قرار دارند.
گفتنی است، این نشست با حضور سید منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت حسین تقی پور مشاور و مدیرکل حوزه ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران، علیرضا کریمیان رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران، سجاد قاسمی مدیرکل دفتر مرکزی حراست بنیاد شهید و امور ایثارگران، حمید علی صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ، علی عباس کمری رییس مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر بنیاد شهید و امور ایثارگران، سرهنگ فریبرز خزایی فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت‌الله امانی مدیرکل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران، اسکندر یارنسب مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران و محمد اسفندیاری مشاور رسانه‌ای بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
در این نشست بحث و تبادل‌نظر بین اعضا انجام شد و پیشنهاد‌هایی برای برگزاری مراسم این روز از سوی اعضای حاضر در جلسه مطرح و مقرر شد در جلسه آینده برنامه‌های روز شهید در سال جاری به همراه زمان‌بندی مربوطه به تصویب برسند.

 

13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

دیدگاهتان را بنویسید