بررسی نحوه جذب اعضای هیئت‌علمی ایثارگر در برنامه ششم

13935081 photoshohadayekazeroon 2مدیرکل آموزش بنیاد شهید از برگزاری جلسه‌ای مشترک با دبیر هیأت عالی جذب اعضای هیئت‌علمی به‌منظور بررسی نحوه جذب اعضای هیأت‌علمی شاهد و ایثارگر در برنامه ششم توسعه خبر داد.

 

 

 

به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون، محمدعلی فقیه از برگزاری جلسه مشترک بنیاد شهید و امور ایثارگران با محمدی، دبیر هیئت عالی جذب اعضای هیأت‌ علمی شورای عالی انقلاب فرهنگی به منظور بررسی روند اجرای جذب هیأت‌ علمی شاهد و ایثارگر در قانون برنامه ششم توسعه و میزان تحقق اهداف مندرج در «ز» ماده 44 قانون برنامه پنجم توسعه و ماده 71 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران خبر داد.

وی توضیح داد: مصوبات هیأت عالی جذب نقش بسیار مهم و تأثیرگذاری در اجرای قانون یاد شده و میزان جذب متقاضیان شاهد و ایثارگر دارد و در این جلسه با نگاه همدلی و تعامل، نحوه اجرای قوانین حمایتی از ایثارگران به ویژه مقررات مربوط به جذب هیئت‌علمی در سال‌های قبل مورد بررسی قرار گرفت و پیشنهادهای خوب و ارزنده ای برای جذب متقاضیان شاهد و ایثارگر واجد شرایط در سال‌های بعد و در طول اجرای برنامه ششم توسعه ارائه شد.

مدیرکل آموزش بنیاد افزود: برابر مفاد مندرج در قانون برنامه پنجم توسعه و بند الف ماده «71» قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی موظف هستند 10 درصد از اعضای هیئت‌علمی مورد نیاز خود را از بین جامعه ایثارگران جذب کنند و این ظرفیت بر اساس بند «ب» همان ماده و در صورت تصویب آن در برنامه ششم توسعه به 20 درصد افزایش خواهد یافت که لازم است پیش‌بینی و تمهیدات لازم برای تهیه آیین‌نامه‌ نحوه اجرای جذب توسط شورای عالی طرح و برنامه شاهد و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به عمل آید.

در پایان این نشست، دبیر هیأت عالی جذب اعضای هیئت علمی شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: هیأت عالی جذب در این زمینه خود را موظف به تحقق قوانین حمایتی در خصوص ایثارگران می‌داند. این هیئت آمادگی لازم برای اجرای بند «ب» ماده 71 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و تهیه آیین نامه مربوط به جذب متقاضیان شاهد و ایثارگر در برنامه ششم توسعه را دارد.

ایسنا

 

 13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

دیدگاهتان را بنویسید