اصابت ترکش‌های «فتاح ۲» به شرکای جرم رژیم صهیونیستی

اصابت ترکش‌های «فتاح ۲» به شرکای جرم رژیم صهیونیستی
انگلیس، فرانسه و آلمان نیز همچون آمریکا با ارائه کمک‌های مالی و تسلیحاتی، رژیم صهیونیستی را در کشتارِ بیشتر کودکان و مردم بی‌گناه غزه، همراهی می‌کنند.

اصابت ترکش‌های «فتاح ۲» به شرکای جرم رژیم صهیونیستی

شهدای کازرون، شهاب شعبانی‌نیا؛ در روز‌های پایانی ماه گذشته و با حضور فرمانده کل قوا در نمایشگاه دستاورد‌های نیروی هوافضای سپاه، موشک هایپرسونیک «فتاح ۲» رونمایی شد تا حلقه زنجیره دفاعی کشور کامل‌تر شود.

رونمایی از این موشک پیشرفته واکنش متحدان اروپایی ایالات متحده آمریکا را در پی داشت و سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان با صدور بیانیه‌ای این اقدام ایران را محکوم کردند.

این در حالی است که تولید و بکارگیری تسلیحات متعارف، اقدامی مشروع است که هیچ‌گونه مغایرتی با قوانین بین‌المللی و به‌ویژه «قطعنامه ۲۲۳۱» ندارد.

کشورهای یادشده که در این ماجرا در جایگاه طلبکار قرار گرفته‌اند، علاوه بر اینکه بایستی عنوان کنند که تاکنون چه تهدیدی از جانب ایران متوجه آن‌ها بوده که در محکومیت ایران بیانیه صادر کرده‌اند، باید پاسخگوی تک‌تک اقدامات ضد بشری و جنایاتی هم که علیه کشور‌های مختلف و به‌خصوص ملت ایران مرتکب شده‌اند، باشند.

در همین زمینه، انگلیسی‌ها باید به این پرسش پاسخ بدهند که در زمان جنگ جهانی اول با وجود اعلام بی‌طرفی ایران در جنگ، چرا ایران را اشغال و با ایجاد «قحطی ساختگی» حدود ۹ میلیون ایرانی را قتل عام کردند؛ اقدامی که نسل‌کشی و جنایتی بی‌سابقه در تاریخ بشریت است.

حمایت مالی و اطلاعاتی انگلیس از عوامل کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ در ایران و ساقط کردن دولت مردمی و قانونی کشورمان نیز نمونه‌ای دیگر از اقدامات ضد ایرانی انگلیسی‌هاست.

خباثت‌های انگلیس علیه ملت ایران، محدود به تاریخ معاصر نیست و سده‌های گذشته را نیز شامل می‌شود؛ اقداماتی همچون اشغال مناطق جنوبی ایران در دوران قاجار و جدا کردن افغانستان از پیکره ایران در آن دوران نیز کارنامه ننگینی را برای این کشور اروپایی به جای گذاشته است.

علاوه بر این موارد، هم‌اکنون نیز انگلیس در کنار فرانسه، آلمان و آمریکا به کمک رژیمِ در حال اضمحلال صهیونیستی آمده است و با ارائه کمک‌های مالی و تسلیحاتی، این رژیم اشغالگر را در کشتار بیشترِ کودکان و مردم بی‌گناه غزه، یاری می‌دهد.

آلمان نیز در دوران جنگ تحمیلی، رژیم بعثی عراق را به تسلیحات شیمیایی مسلح کرد و با ساخت کارخانجات تولید مواد و سلاح‌های شیمیایی برای صدام، باعث شهادت و جانبازی تعداد زیادی از رزمندگان و همچنین ایرانیان ساکن مناطق مرزی همچون مردم شهر سردشت شد؛ لذا حاکمان آلمان نیز دستشان به خون ملت ایران آغشته است و شریک جنایات صدام محسوب می‌شوند.

ضمن اینکه آلمان سابقه راه انداختن جنگ جهانی دوم را نیز در کارنامه خود دارد که موجب قتل عام میلیون‌ها انسان بی‌گناه در قاره اروپا شد.

فرانسه هم کشوری است که سابقه ارسال «خون‌های آلوده به ایدز» به ایران را در پرونده خود دارد؛ بیماری مهلکی که به واسطه اقدام رذیلانه فرانسوی‌ها در ایران شایع و موجب بیماری و مرگ تعداد قابل توجهی از ایرانیان شد.

این کشور اروپایی طی سال‌های گذشته در ماجرای پرونده هسته‌ای ایران، چیزی در دشمنی با ایرانیان کم نگذاشته و همراه با آمریکا همواره سیاست «چماق و هویج» را علیه ایران اِعمال کرده است.

فرانسوی‌ها که در نسل‌کشی دست‌کمی از انگلیسی‌ها و آلمانی‌ها ندارند، در لشکرکشی به الجزایر و استعمار ۱۳ دهه‌ایِ این کشور نیز، صد‌ها هزار الجزایری را به قتل رساندند و نام خود را در ردیف بزرگترین جنایتکاران دنیا ثبت کردند.

با این اوصاف، سران این سه کشور اروپایی که چنین سوابق سیاه و ننگینی را در قبال مردم دنیا و به‌ویژه ایران در پرونده خویش دارند، به هیچ عنوان صلاحیت زیر سوال بردن حق مشروع جمهوری اسلامی ایران در تأمین امنیت و دفاع از منافع ملی ایرانیان را ندارند.

ضمن اینکه اینگونه اقدامات مذبوحانه، تأثیری در روند توسعه قدرت دفاعی و موشکی ایران اسلامی نخواهد داشت؛ همچنان‌که دانشمندان ایرانی تاکنون با وجود تحریم‌ها کار خود را با موفقیت پیش برده‌اند و پس از این نیز مسیر «طهرانی‌مقدم»‌ها با عزم و اراده‌ای قوی‌تر طی خواهد شد.

منبع: دفاع پرس

دیدگاهتان را بنویسید