اسراییل در شمال و جنوب غزه به دام افتاد/ آمریکا مانع برقراری آتش‌بس در غزه است

اسراییل در شمال و جنوب غزه به دام افتاد/ آمریکا مانع برقراری آتش‌بس در غزه است
با ورود به هشتاد و پنجمین روز عملیات «طوفان‌الاقصی» شاهد هستیم که آتش‌بس موقت مابین رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت اسلامی فلسطین با کارشکنی و خصومت این رژیم اشغالگر و نامشروع به پایان رسید و حملات و بمباران نوار غزه توسط ارتش «اسرائیل» از سر گرفته شده است.

اسراییل در شمال و جنوب غزه به دام افتاد/ آمریکا مانع برقراری آتش‌بس در غزه است

 

به گزارش پایگاه خبری شهدای کازرون: هشتاد و پنجمین روز از انجام موفقیت‌آمیز و غافلگیرانه عملیات «طوفان‌الاقصی» توسط گروه‌های مقاومت اسلامی فلسطین علیه رژیم صهیونیستی می‌گذرد و این رژیم اشغالگر و نامشروع پس از آتش‌بسی یک هفته‌ای به بهانه عدم همکاری گروه حماس در تبادل و آزادسازی اسرای اسرائیلی از روز جمعه ۱۰ آذرماه حملات خود به نوار غزه و بمباران این شهر را از سر گرفته است.

 

اعدام میدانی ۱۳۷ غیرنظامی فلسطینی

 

دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در نوار غزه اعلام کرد صهیونیست‌های اشغالگر که نتوانسته‌اند پیروزی و دستاوردی را در غزه کسب کرده و به جامعه «اسرائیل» ارایه دهند، در جنایتی وحشیانه دست به اعدام میدانی بیش از ۱۳۷ غیرنظامی فلسطینی زدند که این اقدام، باردیگر وحشی‌گری این رژیم و عجز و ناتوانی آن در برابر پایداری مقاومت و جانفشانی‌های ملت مبارز فلسطین را نشان می‌دهد.

 

افرادی که از جنایات صهیونیست‌ها جان سالم به در بردند، می‌گویند اشغالگران بسیاری از عزیزانشان را جلوی چشمانشان به شهادت رساندند، با سگ به آن‌ها حمله‌ور شده و حتی زنان باردار را که پرچم سفید در دست داشتند، مورد هدف قرار دادند.

 

افزایش شهدای روزنامه نگار غزه به ۱۰۶ نفر

 

شبکه الجزیره گزارش داد که «جبر ابوحدروس»، روزنامه‌نگار و تعدادی از اعضای خانواده‌اش در بمباران رژیم صهیونیستی که خانه‌اش را در اردوگاه نصیرات هدف قرار داد، به شهادت رسیدند. با شهادت این خبرنگار فلسطینی، دفتر اطلاع رسانی دولت فلسطین در غزه اعلام کرد که تعداد شهدای روزنامه نگار از آغاز جنگ نسل‌کشی در نوار غزه به ۱۰۶ نفر رسیده است.

 

«رانچسکا آلبانیز» گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل در اراضی فلسطینی تاکید کرد، «اسراییل قوانین بین‌الملل را زیر پا گذاشته و دست به جنایات زیادی زده است. تصمیم اسرائیل کاملاً واضح است و این تصمیم نابودی کامل یک ملت از طریق قتل و کشتار و ایجاد شرایطی است که ادامه زندگی را غیرممکن می‌سازد.»

 

ده‌ها شهید و زخمی در موج جدید حمله به غزه

 

شبکه المیادین گزارش داد که جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی حمله‌های خود را علیه سراسر نوار غزه از سرگرفته‌اند به طوری که طی ساعت‌های بامداد و صبح امروز شهر خان یونس واقع در جنوب این باریکه را زیر آتش حمله‌های خود قرار دادند.

 

خبرنگار المیادین بامداد امروز تاکید کرد که تعداد شهدای حمله‌های وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه طی ساعت‌های گذشته به ۱۹۰ تن رسیده است. همچنین حمله‌های هوایی این جنگنده‌ها منطقه مرکزی نوار غزه را هدف قرار داده است.

 

 

نبرد نیرو‌های مقاومت فلسطین با عناصر متجاوز در غزه

 

از سوی دیگر مبارزه‌های نیرو‌های فلسطینی در برابر عناصر اشغالگر در محور‌های مختلف نوار غزه همچنان ادامه دارد. شبکه المیادین گزارش داد که نیرو‌های مقاومت فلسطین با صهیونیست‌های متجاوز در مرکز و شرق خان‌یونس به شدت درگیر شده‌اند.

 

در همین راستا شبکه فلسطین الیوم گزارش داد که درگیری‌های سنگینی میان نیرو‌های مقاومت فلسطین و اشغالگران در محور البریج نوار غزه رخ داده است.

 

درگیری جوانان فلسطینی با عناصر متجاوز در کرانه باختری

 

از سوی دیگر رسانه‌های خبری در فلسطین از حمله عناصر اشغالگر به بخش‌های مختلف کرانه باختری طی بامداد و صبح امروز خبر دادند. هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در جریان حمله عناصر متجاوز به منطقه روجیب واقع در شرق نابلس یک جوان فلسطینی زخمی و به بیمارستان منتقل شد.

 

شبکه فلسطین الیوم نیز گزارش داد که درگیری‌های شدیدی میان جوانان فلسطینی و عناصر اشغالگر در منطقه قصره واقع در جنوب نابلس رخ داده است. بر اساس گزارش‌های رسانه‌ای، ارتش رژیم صهیونیستی به منطقه شرقی نابلس و بخش العبیدیه واقع در شمال بیت لحم نیز حمله کرده است.

 

به دام افتادن «اسرائیل» در شمال و جنوب غزه

 

روزنامه صهیونیستی هاآرتص اذعان کرد که رژیم صهیونیستی در شمال و جنوب اراضی اشغالی گرفتار یک دام راهبردی شده است.

 

در ادامه این گزارش آمده است، در جبهه شمالی شاهد جنگ با نیرو‌های مقاومت لبنان هستیم و بیش از ۱۰۰ هزار نفر از خانه‌های خود در این منطقه خارج شده‌اند. تل‌آویو چگونه می‌خواهد آن‌ها را به منطقه بازگرداند؟

 

تکذیب ادعای «فیگارو» از سوی حزب‌الله

 

حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای ادعا‌های روزنامه فرانسوی لوفیگارو در خصوص اطلاع از آغاز عملیات طوفان‌الاقصی توسط این حزب را به شدت تکذیب و تاکید کرد که حزب‌الله هیچ اطلاعی از این عملیات نداشته و آنچه در این رسانه مطرح شده توهم محض برای ایجاد بی‌اعتمادی بین جنبش‌های مقاومت است.

 

این بیانیه تصریح کرد که سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان در اولین سخنرانی خود بعد از روز ۷ اکتبر تاکید کرد که عملیات طوفان‌الاقصی عملیاتی کاملاً فلسطینی از نظر برنامه‌ریزی، مقدمه چینی، اجرا و زمان بندی بود.

 

آمریکا مانع برقراری آتش‌بس در غزه

 

گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل متحد در گزارشی اظهار داشت که آمریکا بار دیگر مانع از آتش‌بس در غزه شد. به گفته آلبانیز، نسل‌کشی و کشتار جمعی فلسطینیان در غزه ادامه دارد و بیشتر هم شده است و مانند گذشته آمریکا بار دیگر مانع از توقف جنگ و آتش‌بس در غزه شد.

 

«رانچسکا آلبانیز» گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل در اراضی فلسطینی تاکید کرد، «اسراییل قوانین بین‌الملل را زیر پا گذاشته و دست به جنایات زیادی زده است. تصمیم اسرائیل کاملاً واضح است و این تصمیم نابودی کامل یک ملت از طریق قتل و کشتار و ایجاد شرایطی است که ادامه زندگی را غیرممکن می‌سازد.»

 

اسامه حمدان: اولویت حماس توقف همیشگی تجاوز به غزه است

 

«اسامه حمدان»، از رهبر ارشد حماس در گفت‌وگویی اظهار داشت، ما به وضوح به همه میانجی‌گران اطلاع دادیم که اولویت ما توقف تجاوز به غزه یک‌بار برای همیشه است.

 

حمدان در ادامه گفت، «طرف اسراییلی به دلیل تعداد اسرای کشته شده در داخل از فشار داخلی رنج می‌برد. تل آویو در تلاش است تا انسجام کابینه سیاسی را پس از شکست نظامی خود حفظ کند.»

 

حمد البخیتی: دفاع از فلسطین مورد اجماع همه مردم یمن است

 

«محمد البخیتی»، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله، در سخنانی اظهار داشت، دفاع از برادرانمان در فلسطین موضوع مورد اجماع همه مردم یمن است.

 

به گفته این عضو ارشد انصارالله یمن، همانطور که یمن در نبرد اخلاقی علیه ائتلاف آمریکایی پیروز شد، در هر نبرد نظامی نیز اگر مورد حمله قرار گیرد پیروز خواهد شد. البخیتی در ادامه گفت «پیام به دشمنان این است که نیرو‌های مسلح یمن مشتاق رویارویی با دشمن اصلی یعنی آمریکا هستند.

 

منبع: دفاع پرس

 

دیدگاهتان را بنویسید