استان فارس میزبان 10 شهید گمنام می‌شود

139310022photoمدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس استان فارس گفت: سومین حرم اهل بیت(ع) میزبان 10 شهید گمنام خواهد بود.

 

 

 

سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون، سردارسرتیپ پاسدار خداداد ابراهیمی شامگاه یکشنبه 18 مرداد در جمع خبرنگاران گفت: پیکرهای مطهر این شهدای گمنام همزمان با ایام سوگواری حضرت امام‌ صادق(ع)، برای تشییع به شیراز منتقل می‌شود.

وی با بیان اینکه شهدای گمنام یاد شده،صبح سه‌شنبه 20 مرداد، در شیراز تشییع خواهند شد، گفت: بعد از آن پیکر مطهر این شهدا جهت شرکت در مراسم سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) به حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) انتقال داده می‌شود.

وی افزود: پیکرهای مطهر این شهدا را در شهرهای بهمن و ایزدخواست آباده، رامجرد مرودشت و پیر و دبیران شهرستان زرین‌دشت تشییع خواهیم کرد که در هر کدام از این شهرستان‌ها دو شهید تدفین می‌شوند.چهارشنبه شب هم مراسم وداع با شهدای گمنام در شهرستان‌های مختلف برگزار و صبح پنجشنبه، این عزیزان به خاک سپرده می‌شوند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه تا 15 فروردین‌ماه امسال 254 شهید گمنام در استان فارس تدفین شده‌اند، گفت: با حضور این 10 شهید، تعداد شهدای گمنام به 264 نفر می‌رسد.این تعداد شهید گمنام در 67 نقطه استان فارس شامل 11 بخش، پنج شهر، 28 مرکز شهرستان، 11 مرکز نظامی، هفت مرکز دانشگاهی، یک روستا، چهار گلزار شهید، یک اداره‌کل و 17 نقطه شیراز و حومه به خاک سپرده شده‌اند.

ایسنا

 

دیدگاهتان را بنویسید