ارائه تسهیلات خرید یا ساخت مسکن ایثارگران ادامه دارد

1393524690مدیرکل تأمین مسکن بنیاد شهید و امور ایثارگران از ارائه تسهیلات خرید یا ساخت مسکن ایثارگران همانند سال‌های گذشته خبر داد.

 

 

 

به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون، خداکرم کولیوند از ارائه تسهیلات خرید یا ساخت مسکن ایثارگران مانند سال های گذشته خبر داد و گفت: پرداخت تسهیلات مسکن ایثارگران تا سال 91 بدون تصویب مجلس شورای اسلامی و به صورت تصویب نامه هیأت دولت، در قالب ارائه تسهیلات خرید یا ساخت مسکن ایثارگران از سوی بانک‌های عامل تعیین شده توسط بانک مرکزی، به ایثارگران پرداخت می‌شد که در آن سال‌ها به دلیل فقدان قوانین دائمی، ارائه این خدمت با این روش با مشکلاتی مواجه بود که با پیگیری بنیاد از سال 91 تا 94 ارائه نحوه و میزان این تسهیلات در قانون بودجه سنواتی لحاظ شد.

وی افزود: با ابلاغ قانون جامع، به عنوانی که از قوانین دائمی تسهیلات مسکن به عنوان «ماده 3 » مکرر که در واقع برگرفته از قانون بودجه سال 91 بوده است در قانون مذکور لحاظ شد که البته این ماده نیز نیاز به اصلاح داشت که با پیشنهاد بنیاد، مجلس شورای اسلامی طبق بند «ب» ماده 62 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب 93/12/4 نسبت به اصلاح فراز دوم ماده 3 مکرر قانون جامع اقدام کرد. بر همین اساس مقرر شد مبلغ تسهیلات مسکن ایثارگران به ازای هر واحد مسکونی در هر سال از سال 1393 نسبت به سال قبل بر اساس نرخ تورم و جمعیت شهر و روستا تعیین و به تصویب هیأت وزیران برسد.

مدیرکل تأمین مسکن بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: در سال جاری به دلیل وجود قوانین دائمی و اصلاح ماده مزبور در قانون جامع خدمات‌رسانی، پرداخت تسهیلات مسکن در سال 95 نیاز به تصویب مجلس شورای اسلامی ندارد و با تصویب هیأت وزیران جزو الزامات قانونی برای دولت به شمار می‌رود. از این رو هیأت دولت به استناد بند «ب» ماده 62 قانون الحاق برخی از مواد به قانون تنظیم بعضی از مقررات که باید توسط هیأت وزیران، میزان و نحوه ارائه تسهیلات مسکن ایثارگران مشخص شود، طی نامه‌ای در تاریخ 95/1/31 از بنیاد متن پیشنهادی را برای سیر مراحل قانونی در هیأت دولت درخواست کرده است.

کولیوند همچنین از تهیه پیش‌نویس تصویب‌نامه ارائه تسهیلات ساخت و یا خرید مسکن ایثارگران در سال 95 خبر داد و افزود: این پیش‌نویس به زودی جهت تصویب به دولت ارسال می‌شود و با مساعدت و تصویب موضوع در دولت، ایثارگران واجد شرایط می‌توانند از این تسهیلات همچون سال‌های گذشته بهره‌مند شوند.

ایسنا

 

 

13935089 photoshohadayekazeroon 2

 

 

دیدگاهتان را بنویسید