28 اردیبهشت سال های 58، 59، 65، 66، 67

تقویم دفاع مقدس

war2

28/02/58

گزارش دفتر هماهنگی مناطق ستاد فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از فعالیت شش گروه تجزیه‌طلب در خوزستان و جریان‌هایی كه تحت لوای شیخ شبیر فعالیت می‌كنند.

مصاحبه مطبوعاتی مدنی استاندار خوزستان دربارة ناآرامی‌های خوزستان از جمله در خرمشهر ، شوشتر و مسجد سلیمان ، تقویت نیروهای انتظامی و پاسداران برای مقابله با هرگونه تحرك ضدانقلابی و خلع سلاح عمومی و ادغام كمیته‌های استان در تشكیلات سپاه پاسداران .
سخنرانی دو ساعته عزالدین حسینی در دانشگاه صنعتی شریف تهران و اعتراف تلویحی به عدم موفقیت در كسب امتیاز درباره كردستان از دولت و امام خمینی ؛ راهپیمایی و اعتراض مردم بانه و اشنویه به سانسور و پخش نكردن اخبار ملاقات‌های عزالدین حسینی با امام و مقامات دولتی از صدا و سیما .

اعلام مواضع سازمان مجاهدین خلق ایران در مورد مسائل اخیر روزنامه‌های كیهان و آیندگان در پیامی به سندیكاكی نویسندگان و خبرنگاران : شكستن سر و دست مقدمتاً با شكستن قلم‌های مسئول و بیدار آغاز شده است .
ملاقات عشایر جوانرود و اورامانات با امام خمینی در قم و هشدار امام در مورد توطئه تفرقه‌اندازی دشمنان در صفوف ملت در استان‌های مختلف كشور از جمله در خوزستان ، كردستان ، بلوچستان و …

یكی از وزیران مشاور در امور خارجه انگلیس در مجلس عوام محاكمات سیاسی و اعدام‌ها را در ایران نكوهش كرد .
مصاحبة اختصاصی آیت الله شریعتمداری با خبرنگار روزنامه گاردین و اظهار نظر درباره دولت موقت ، دخالت مراجع و روحانیت در كارهای دولت ، اعدام‌ها و مصادره اموال محكومین دادگاه‌های انقلاب و …

28/02/59

ورود امام خمینی (ره) به جماران.

28/02/65

تك عراق به مهران.

28/02/66

برخورد نفتكش شوروی با نام مارشال چویكوف در خلیج فارس با یك مین دریایی

28/02/67

اولین حمله قایق‌های تندرو ایران به یك تانكر ژاپنی پس از اعلام سیاست جدید