زندگینامه شهید عبدالرسول ابراهیمی

زندگینامه شهید عبدالرسول ابراهیمی

بسم الله الرحمن الرحيم

زندگينامه شهيد عبدالرسول ابراهيمي:

عبدالرسول ابراهيمي: در سال 1348 هجري شمسي در روستاي بزين و در خانواده اي مذهبي پسري به دنيا آمد که نامش را عبدالرسول گذاشتند. پدرش فردي نيکوکار بود که به مردم خواندن نماز را ياد مي داد و عبدالرسول از همان دوران کودکي به خواندن نماز علاقه زيادي داشت و در امور مذهبي بسيار کوشا بود.

تحصيلات ابتدايي را در روستای بزين به پايان برد و براي گذراندن دوره راهنمايي يک سال به روستاي چيتي و دو سال ديگر را در بزين به اتمام رساند . عبدالرسول علاقه وافري به ماهيگيري داشت و در اين حرفه مهارت خاصي داشت به طوري که زبان زد عام و خاص بود حتي بعد از گذشت سال ها از تاريخ شهادتش، دوستان و همسالانش از خاطرات ماهيگيري که با وي بودند سخن مي گويند.

در دي ماه سال 1360 مختار ابراهيمي برادر شهيد به اسارت نيروهاي بعثي در آمد و يک سال بعد نيز مشهدي رضا ابراهيمي پدر شهيد دار فاني را وداع گفت، اين دو پيشامد ناگوار در روحيه شهید خيلي تأثير گذاشت و مسئوليتش در قبال دو خانواده بيشتر شده بود. شهيد دوره متوسطه را در رشته اقتصاد در دبيرستان شهيد دهقاني خشت شروع کرد وي هميشه در صفحات سفيد کتاب هاي درسي اش نقاشي هاي جنگي مي کشيد و تانک هاي دشمن را که به وسيله هواپيماهاي خودش منفجر شده بود را به تصوير مي کشيد و در بالاي صفحات کتابش مي نوشت: شهيد قلب تاريخ است. کلاس سوم دبيرستان بود که شور و شوق جبهه رفتن در وجودش شعله کشيد و چندين بار به بسيج مراجعه کرد اما به علت سن کم موفق نمي شد به جبهه برود و بالاخره به هر طريقي که بود (افزايش سن شناسنامه اي) از طرف سپاه کازرون به پادگان امام حسين عليه السلام فسا اعزام گردید و دوره آموزشي را در آنجا گذرانید . سپس به جبهه هاي جنوب (شلمچه) اعزام شد و پس از ماه ها حضور در جبهه بالاخره در سال 1365 در عمليات کربلاي 5 در منطقه شلمچه به شهادت رسيد و روح پاکش به ملکوت اعلي پيوست.

روحش شاد و راهش پر رهرو باد .