شهید مسعود احسن: هميشه به ياد خدا باشيد و با ياد خدا دل هايتان را آرامش دهيد

شهید مسعود احسن: هميشه به ياد خدا باشيد و با ياد خدا دل هايتان را آرامش دهيد

خداي بزرگ چه سعادتي را نصيب ما کرده است که به اين جهاد مقدس فرا خوانده شويم من از شما خانواده ي عزيزم مي خواهم که هميشه به ياد خدا باشيد و با ياد خدا دل هايتان را آرامش دهيد.

آخرین نامه شهید مسعود احسن به خانواده

به گزارش گروه حماسه و دفاع شهدای کازرون، در متن آخرین نامه شهید مسعود احسن که نوعی وصیتنامه هم از سوی این شهید والامقام می باشد آمده است:

بسم رب الشهداء

سرپيچي از دستور اسلام سرپيچي از دستور رسول خدا است

به نام خداوند پرورش دهنده ي شهيدان. پس از عرض سلام سلامتي شما را از درگاه خداوند متعال خواهانم باري خانواده ي عزيز، شما مي دانيد که ما لحظات بسيار حساسي را مي گذرانيم و الآن، اسلام ما را به جهاد فرا خوانده است و سرپيچي از دستور اسلام سرپيچي از دستور رسول خدا است. پس وظيفه ي تک تک افراد مسلمان اين است که در اين جهاد مقدس شرکت کنند و با ايثار خون خود درخت اسلام را بارور و نيروهاي کفر را در هم کوبند خانواده ي عزيزم الآن که اين نامه را براي شما مي نويسم خبر دادند که شما بعدازظهر اعزام مي شويد و از شما عذر مي خواهم که براي ديدن شما به کازرون نيامدم.

ما به جبهه اعزام مي شويم و اين بزرگترين سعادت براي ما است که در اين جهاد مقدس شرکت کنيم و خداي بزرگ چه سعادتي را نصيب ما کرده است که به اين جهاد مقدس فرا خوانده شويم من از شما خانواده ي عزيزم مي خواهم که هميشه به ياد خدا باشيد و با ياد خدا دل هايتان را آرامش دهيد و تا آن جا که خون در بدنتان داريد از دستورات رهبر کبيرمان امام خميني روح خدا پيروي کنيد .

در ادامه بخوانید: متن زندگینامه و وصیتنامه شهید محمد احسن

شما مي دانيد که مسئولين مملکت ما، اين ياران امام را چگونه و به چه وضع فجيعي به شهادت رساندند پس خون ما که ديگر ارزشي ندارد امام در يکي از صحبت هاي خود که نقل مي کرد، مي گفت آيت الله بهشتي البته عزيز است اما مسئله اسلام عزيزتر است خانواده ي عزيزم ديگر وقت کم است ما حالا عازم جبهه هستيم سلام مرا به صالحين برسانيد، سلام مرا به برادرانم صمد عزيز و همچنين برادر رزمنده ام که در جبهه ي خوزستان است برسانيد و به ايشان بگوييد براي ما دعا کنند و همچنين به پدر و مادرم که ساليان دراز براي ما زحمت کشيدند سلام برسانيد و از آن ها مي خواهم که اگر مرا ندیدند حلال کنند.

خواهرم حجاب تو از خون شهيد عزيزتر است

ديگر عرضي ندارم داشت فراموشم مي شد سلام مرا به خواهر قهرمانم برسانيد و به او بگوييد حجاب تو از خون شهيد عزيزتر است. اي پدر عزيزم من از شما بسيار تشکر مي کنم که مرا جواني بار آورديد که روزي بتوانم به اسلام خدمت کنم و موفقيت شما را از درگاه خداوند متعال خواهانم اي خانواده ي عزيز ما بايد در راه اسلام از جان و مال و خويشان بگذريم. قرآن کريم در آيه اي مي فرمايد: کساني که از وطن خود هجرت کردند و به جهاد در راه خدا پرداختند خداوند براي آن ها رحمتي زياد فراهم آورد.

خانواده ي عزيزم هنگامي که به شما مصيبتي وارد شد بگوييد ما از آن خداييم و به سوي او بازگشت مي کنيم ديگر عرضي ندارم اميدوارم که بتوانيم به ياري برادران به کربلا برويم و در آن جا نماز بخوانيم خداحافظ اي خانواده ي عزيز و تو اي برادر کوچکم صمد.

مسعود احسن 16/6/1360 والسلام .