زندگینامه شهید محسن خسروی

زندگینامه شهید محسن خسروی
محسن بدین حد رسیده بود كه در مورد یكی از صحبت های امام راجع به روزه مستحبی، روزهای دوشنبه و پنج‌شنبه را روزه می‌گرفت.

زندگینامه سردار شهید محسن خسروی:

شهید محسن خسروی، در خانوادة مذهبی و مؤمن دیده به جهان گشود و از همان اوایل كودكی، تمام وجودش به مسائل مذهبی آشنا بود.

او همیشه دوست داشت روحانی بشود و روضه حسین(ع) بخواند. محسن در سن 6 سالگی وارد دبستان مرآت شد و دوران دبستان را با موفقیت گذراند و وارد مدرسه راهنمایی شهید محسن‌پور شد. پس از سه سال موفقیت وارد دبیرستان مجرد می‌شود. محسن از زمانی كه وارد دبیرستان شد مرحله جدیدی از فعالیت خود را آغاز كرد. شبانه به پخش اعلامیه‌های امام می‌پرداخت و در هفته دو روز به مدرسه نمی‌رفت و كارگری می‌كرد و درآمدش را صرف خرید اسلحه و مهمات برای برادران مبارز آن موقع می‌داد.محسن بوسیله كلتی كه خریده بود، چندین بار بطرف مأمورین حكومتی تیراندازی می‌كند كه مأمورین بلافاصله تصمیم بدستگیری وی می‌كنند ولی موفق نمی‌شوند چندین بار او را به شهربانی می‌برند. و مورد شكنجه‌های فراوان قرار می‌گیرد كه آثارش روی بدن او دیده می‌شد. محسن بعلت درگیری با معلمین مخالف انقلاب چندین بار از مدرسه اخراج می‌شود كه این كار او را در مبارزه‌اش راسختر می‌كند. او در كلاسهای تفسیر قرآن كه مخفیانه تشكیل می‌شد، شركت می‌كرد و بیش از همه به این كلاسها علاقه داشت. بعد از بیرون آمدن از كلاس، به ارشاد دیگر برادران می‌پرداخت.

محسن بدین حد رسیده بود كه در مورد یكی از صحبت های امام راجع به روزه مستحبی، روزهای دوشنبه و پنج‌شنبه را روزه می‌گرفت.

او در مجلس ختمی كه بمناسبت چهلم شهادت حاج آقا مصطفی خمینی به همت شهید حجه الاسلام دانشجو. در مجلس شهدا برپا گردید. شركت فعال داشت. كه بعد از اتمام مجلس. برادران و خواهران به خیابان ریخته كه منجر به آتش كشیدن مشروب‌فروشی می‌شود و در همین حین بود كه برادر عزیزمان محسن همراه شهید محسن‌پور به طرف سینما حركت می‌كنند كه برادر محسن‌پور بوسیله گلوله دژخیمان شاه به شهادت می‌رسد پس از سقوط حكومت بختیار و سقوط شهربانی كازرون و بتصرف درآمدن شهربانی بوسیله مردم، شهید محسن با برادر شهید علی قاسمی بطرف شیراز حركت می‌كنند و با كمك نیروهای حزب‌ا… شیراز با شهربانی و ساواك این شهر درگیر می‌شوند كه با یاری خدا و همت مردم، شهربانی و ساواك به تصرف نیروهای حزب الهی درمی‌آید.

خصوصیات اخلاقی شهید قبل از انقلاب:

محسن قبل از انقلاب به كار و كارگری علاقه داشت و درآمد حاصل از آن را بین فقرا تقسیم می‌كرد و همیشه افراد خانواده‌اش را به بذل و بخشش دعوت می‌كرد. محسن از اخلاق بسیار خوبی برخوردار بود. بطوریكه در خانواده پدر و مادر، برادران و خواهران و در بیرون خانه دوستان و همسایگان و تمام خویشان مجذوب وی بودند و علاقه زیادی به او داشتند و زندگانی پرافتخارش نسخه‌ای ناتمام است در غایت قلبها.

بمیر ای دوست قبل از مرگ اگر می‌ زندگی خواهی

كه ادریس از چنین مردن بهشتی گشت پیش از ما