زندگینامه شهید ابراهیم باقری زاده

وصیتنامه شهید ابراهیم باقری زاده

زندگینامه شهیدبراهیم باقری زاده:

ابراهیم باقری در سال 1337 در خانواده ای متعهد و مذهبی متولد شد ودر همان ایام کودکی همراه پدربزرگش به نماز جماعت می رفت.

وی قبل از انقلاب به جرم فعالیت و شرکت در راهپیمائی ها علیه حکومت شاه معدوم به زندان افتاد تا اینکه با سرنگونی آن ملعون آزاد شد، ابراهیم بعد از انقلاب آنچه در جهت معرفی و یاری امام و انقلاب از دستش می آید کوتاهی نمی کرد.و شبانه روز در این راه فعالیت می نمود تا اینکه جنگ تحمیلی صدام آغاز شد او همراه با یاران خداجویش به عنوان اولین گروه به سوسنگرد اعزام شد و پس از بازگشت از سوسنگرد به عضویت سپاه انقلاب اسلامی در آمد و مدتی به عنوان فرمانده آموزشی در پادگان شهید دستغیب و در جبهه با سمت فرمانده آموزشی واحد لشکر 19 فجر به آموزش برادران رزمنده مشغول شد.

ابراهیم در ضمن انجام این مسئولیت ها اکثراً در عملیت ها شرکت می نمود و پیوسته در خط مقدم جبهه‌ها حضور فعال داشت تا اینکه در سال 62-61 مسئولیت عقیدتی سیاسی لشکر 19 فجر را عهده دار شد.

در سال 65 به عنوان معاونت فرماندهی گردان امام رضا (ع) در عملیات کربلای 4 شرکت جست و پس از به شهادت رسیدن فرمانده دلاورش اسلام نسب بعنوان انجام وظیفه مسئولیت فرماندهی گردان را پذیرفت.

تا اینکه در دومین شب از عملیات افتخار آفرین کربلای 5 این بنده خداجوی با شهادت حسین گونه خویش زنجیرهای وابستگی به دنیای فانی و زودگذر را گسست و به آرزوی چندین ساله خود رسید و به سوی معبود و معشوق خویش شتافت.

«روحش شاد و راه پر خونش مستدام باد»