رضازاده حاج موسی

13917013171 سردار شهید: حاج موسی رضا زاده

فرزند: محمد

متولد: 1318

محل تولد: کازرون

تاریخ شهادت: 1366/12/19

محل شهادت: حلبچه

محل دفن: کازرون بهشت زهرا

 

زندگینامه شهید:

شهید سردار حاج موسی رضازاده در سال 1318 در خانواده‌ای متدین و مذهبی ازكوی علیای كازرون چشم به جهان گشود.مهربانی و مردانگی او از همان بدو تولد در چهره او موج می‌زد و آزادی و عدالت‌خواهی در تن صدای معلوم بود.

در سال 1345 به شهرستان ممسنی عزیمت نمود و با سرمایه‌ای اندك كه داشت مغازه‌ی محقری راه انداخت، كاسب و حبیب خدا گشت. اهل معامله بود لذا با خدایش خوب معامله می‌كرد. در همان زمان نیت بر كسب را فقط به خاطر بعد اقتصادی نمی‌دانست و بیشتر به خاطر این بود كه با سرمایه‌ی اندكی كه دارد شهرستان را یاری كند. در واقع مغازه وی كانونی جهت تبلیغ و نشر احكام اسلامی به شمار می‌رفت. شهید خط كمونیستهای خیال‌پرداز را كه شعار زمان مسكن آزادی می‌دادند را از نزدیك حس كرده بود.لحظه‌ای از فعالیت علیه آنان باز نماند و با تشكیل جلسات مذهبی جلوی نفوذ آنان را می‌گرفت. در پخش تكثیر و پخش اعلامیه‌های امام در شهرستانهای كازرون و نورآباد حرف اول را می‌زد و با ورود حاج جعفر اسدی فعالیتشان دو چندان گردید. فعالیت سیاسی ایشان در آشنایی شهید محراب آیت‌الله مدنی به او خود رسید، به طوریكه رابط بین شهید مدنی و روحانیونی چون آیت الله یزدی، آیت الله موسوی تبریزی، آیت الله دستغیب و دیگر علما و روشنفكران در قم و در یزد، همدان، تهران و شیراز می‌گردد.

با تبعید شهید مدنی به بندر كنگان حاج موسی و حاج جعفر اسدی و دیگر همراهان دستگیر و روانه زندان كازرون و شیراز می‌گردد. شهید با شكل‌گیری سپاه پاسداران و بسیجیان راهی دیار جبهه گردید و رشادتهای فراوان از خود به جای گذاشت.

عشق و عرفان را با نماز شب در سنگرهای جبهه تفسیر عملی نمود. تا هنگامی كه دیدار دوست را لبیك گفت، سرزمین جبهه و جنگ را رها نكرد. سرانجام شهید در سن 48 سالگی در اسفندماه 1366 در سمت معاونت لجستیكی لشكرالمهدی (عج) به آرزوی دیرینه خویش نائل گردید و شهادت را عاشقانه در آغوش كشید روحش شاد و راهش پر رهرو باد.

وصیتنامه سردار شهید حاج موسی رضازاده:

با كفار و مشركین كارزار كنید و آنها را به قتل برسانید و هر كجا آنها را بیابید از شهرشان برانید چنانكه شما را از وطن آواره كردند و فتنه‌گری كه آنان كنند از جنگ سخت‌تر است و فسادش بیشتر است، ای خداوند اینك به نام تو و برای رضای تو دست از خاندان و اولاد حیات‌ خویش كشیدم و برای پیوستن به اولین كاروان شهدا به جنگ با كفار آمده‌ام تا دین خویش را به امام امت و دین اسلام و امت شهیدپرور اسلام انجام دهم و آمده‌ام تا به جانیان خائن و روباه‌صفتان بفهمانم كه تا یك سرباز شیر صولت اسلامی باقی است، برای تو پیاده كردن قسط و عدالت اسلامی از جان و مال خویش مضایقه نخواهم كرد.

دشمن باید بداند كه این بنده و امثال بنده نیز رعب و وحشت در دلشان ایجاد نكرده بلكه نیروی لایزال الهی است كه قدرت و ایمان به آنان عطا نموده تا علیه كفرالعاد بشورد.

ای خداوند تو كه نعمت جهاد را به ارزانی داشتی از تو می‌خواهم كه از عمر ما بكاه و بر عمر امام عزیزمان بیافزا و اسلام و سربازان شجاعش را موفق و منصور بدار.

ای امت مسلمان:

ما از جان خود سیر نیستیم و آرزو داریم كه در تمام جبهه به ویژه در ركاب حضرت امام زمان (عج) زنده بوده و بجنگیم ولی در این موفقیت كه ناموس و مملكت و قرآن ما به مخاطره افتاده و بر ما واجب می‌شود كه از شرف و حیثیت و مملكت اسلامی خود دفاع نماییم.

ای خواهر و برادر:

برایم گریه نكنید و اشك نریزید، پیراهش سیاه نپوشید زیرا برای اینها كشته نشده‌ام، برای بقای اسلام و برای بیداری بی‌خبران و بی‌خردان كشته شده‌ام و برای رضای خدا جان خویش را می‌دهم و از خداوند می‌خواهم كه به ما اجری دهد و به فرزندانم سفارش می‌كنم كه: رهبر عزیزم را تنها نگذارید و جایم را در جبهه پر كنید و برای رسیدن به پیروزی نهایی از هیچ كوششی دریغ ننمایید و خداوند خود می‌تواند انتقام را از كافران بگیرد. ولی خداوند متعال می‌خواهد ما را امتحان كند و امیدوارم كه بتوانم در این امتحان پیروز بیرون بیاییم.

و همه خواهران برادران كه حق بر گردن من دارند، مرا حلال كنند.

از همه‌ی شما التماس دعا دارم و خداوند از سر تقصیرات ما بگذرد.

عکس شهید:

 

InterPhoto.image

 

13917013171

دیدگاهتان را بنویسید