30 اردیبهشت سال های 58، 63، 64، 67،30/02/58تشكیل شورای تأمین خرمشهر و تأكید بر مهلت روز دوشنبه ( 3/2/1358 ) به عنوان آخرین روز تخلیه ساختمان‌های دولتی و روز جمعه ( 4/3/1358 ) برای خلع سلاح عمومی ؛ اطلاعیه سازمان سیاسی خلق عرب در رد مصوبات شورای تأمین شهر و تأكید بر عدم تخلیه ساختمان‌های دولتی و ردّ خلع سلاح عمومی ؛ استقرار پاسداران و نیروهای ارتش در مراكز خالی شهر .

پانزدهمین روز اعتصاب كارگران شركت ایران ترمینال بندر خرمشهر در اعتراض به مشخص نشدن وضعیت شغلی آنها ؛ گزارش مطبوعات از دیدار نمایندگان كارگران با مدنی و حمایت وی از خواسته‌های آنان .
گزارش نماینده دفتر هماهنگی سپاه پاسداران در اهواز درباره عوامل موثر در پیدایش وضعیت كنونی خرمشهر ، روابط جریان‌های قومی با شبیر خاقانی و اهداف آنها ، ارائه پیشنهادهایی برای حل مسائل خرمشهر .

بازگشت عزالدین حسینی از تهران به مهاباد ، توقف كوتاه در سنندج ، سخنرانی و تأكید وی بر خودمختاری كردستان ؛ راهپیمایی طرفداران عزالدین حسینی و مفتی‌زاده در تقابل با یكدیگر و درخواست طرفداران مفتی‌زاده به خروج عزالدین از سنندج ؛ گزارش كیهان از استقبال مردم سقز از عزالدین حسینی .
افشاگری كاركنان مؤمن به انقلاب اسلامی در روزنامه كیهان علیه هیئت تحریریه پاكسازی شده كیهان و آوردن شواهدی دال بر اعمال سانسور آنان در كیهان از جمله تحریف خبر شهادت شاطر محمد و فرزندش حشمت رحمانپور در درگیری‌های اسفند 1357 سنندج ، سانسور طرحی دربارة شهادت استاد شهید مطهری با مضمون “ معلم شهیدم راهت ادامه دارد “ و …

مصاحبه مطبوعاتی آیت الله صادق روحانی با خبرنگاران داخلی و خارجی و اظهار نظر تأیید آمیز دربارة حركت امام و روند انقلاب اسلامی و نیز اظهار مخالفت با سفر جلود نخست وزیر لیبی به ایران و قصد به گروگان نگهداشتن جلود تا زمانی كه لیبی امام موسی صدر را زنده یا مرده تحویل دهد .
ملاقات استانداران كشور با امام خمینی پس از پایان كنفرانس چند روزه در تهران ؛ گزارش كنفرانس به رهبر انقلاب و طرح مشكلات موجود در خصوص كمیته‌ها ، كشت و كار كشاورزی ، تملك اراضی بایر و رواج مواد مخدر در سراسر كشور ؛ سخنان امام در تأیید كمیته‌ها و لزوم پاكسازی آنها .

انتصاب حجت الاسلام محمود دعایی به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق ؛ گزارش روزنامه اطلاعات از عدم بازگشت عده‌ای از سفیران ایران از خارج از كشور و انتصاب سفیر یا سركنسول جدید برای برخی سفارتخانه‌ها .
مصاحبه رادیو تلویزیونی دكتر مبشری وزیر دادگستری دولت موقت و اظهار نظر دربارة روابط سناتور آمریكایی و صهیونیست معروف جاكوب جاویتس و همسرش با رژیم گذشته و افشای اسنادی در این باره .

انتشار اطلاعیه وزارت امور خارجه در واكنش به قطعنامه 17 مه سنای آمریكا در محكومیت دادگاه‌های انقلاب و متقابلاً درخواست تعویق در اعزام “ والتر كاتلر “ سفیر جدید تعیین شده آمریكا برای ایران .
پاسخ دكتر یزدی وزیر امور خارجه به نامه سایروس ونس وزیر امور خارجه آمریكا و اظهار امیدواری جهت مساعد شدن فضای روابط دیپلماتیك دو كشور برای آمدن كاتلر به تهران و تقبیح قطعنامه سنای آمریكا به عنوان مصداق بارز مداخله در امور داخلی ایران .

گزارش محرمانه سفارت آمریكا در تهران به وزارت خارجه آن كشور از ملاقات كاردار سفارت با دكتر یدالله سحابی ( وزیر مشاور در امور طرح‌های انقلاب ) دربارة روابط دو جانبه ، محاكمه‌های انقلابی ، ارتباط پاسداران انقلاب با دولت و تشكر سحابی از تحویل نسخه‌ای از قانون اساسی آمریكا به وی


30/02/63وزارت امور خارجه در یادداشتی به دبیركل سازمان ملل: حمله به نفتكش‌ها از تصمیم عراق مبنی بر بین‌المللی كردن جنگ حكایت می‌كند.


30/02/64فشار عراق بر كویت جهت اجاره دادن جزایر "بوبیان" و "وربه" (این جزایر راه آبی به بندر نظامی ام‌القصر عراق را كنترل می‌كنند.)


30/02/67انتشار نامه نهضت آزادی (بازرگان) به امام برای پایان جنگ و بدنبال آن دستگیری تعدادی از اعضای آن
تشكیل سمینار انهدام كامل سلاح‌های شیمیایی در رم.

 

اشتراک گذاری

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

جستجو

تبلیغات

اوقات شرعی


JoomShaper