26 اردیبهشت سال های 58، 64، 65، 66، 67
    26/02/58موضع‌گیری شدید سازمان سیاسی خلق عرب در برابر اظهارات مدنی مبنی بر انحلال كانون‌های فعال در خرمشهر ؛ حمایت شیخ شبیر خاقانی از سازمان سیاسی خلق عرب و مخالفت با انحلال آن .
بازتاب تشكیل كنفرانس استانداران سراسر كشور در رادیو لندن و تجزیه و تحلیل مهمترین مسائل و مشكلات گریبانگیر استان‌های مرزی و طرح‌های دولت موقت برای حل آنها در تفسیر این رادیو .

عزالدین حسینی كه برای دیدار با امام خمینی و مقامات دولتی به تهران آمده است در مصاحبه‌ای با رادیو لندن : « كردها می‌خواهند تمام مناطق كردنشین غرب ایران به صورت یك ایالت واحد و خودمختار درآید . در ایران آینده مرزهای داخلی كردستان خودمختار به روشنی بایست معلوم شده باشد . »
سرمقاله هفته‌نامه امت ( ارگان جنبش مسلمان مبارز ) تحت عنوان « آتش نفاق در زیر خاكستر » درباره نابسامانی‌ها و آشفتگی‌های جاری كشور از جمله در كردستان و خوزستان و احتمال گسترش آن به لرستان ، بختیاری و … پیشنهادهایی برای خاتمه نابسامانی‌ها .

نامه سرگشاده گروهی به نام "هیئت اجرایی جمعیت حقوقدانان ایران" خطاب به نخست وزیر در حمایت از روزنامه‌های آیندگان و پیغام امروز و هشدار در مورد مشاهده “ حلقه‌های زنجیر اختناق و استبداد “ در قضایای جای كشور .
استعفای رحمت الله مقدم مراغه‌ای استاندار آذربایجان شرقی در اعتراض به مداخله ارگان‌های انقلابی در امور و … ؛ گزارش سفارت آمریكاك در تهران در خصوص علل استعفای وی .

آیت الله آذری قمی دادستان انقلاب اسلامی تهران در مصاحبه‌ای رویه قضایی اسلام ، موازین اخلاق و شمول «مفسد فی الارض » و «محارب با خدا » ، مسائل دادگاه‌های انقلاب ، فرمان امام درباره عملكرد دادگاه‌ها ، اعدام انقلابی ، مصادره اموال و مصارف آن ، آیین دادگاه‌های انقلاب ، تصفیه نیروهای كمیته ، مجازات عوامل رژیم گذشته و احكام سرقت مسلحانه و خرید و فروش سلاح را تشریح كرد .
تلگرام قرارگاه سیا در تهران به رئیس سازمان سیا در واشنگتن درباره مزیت‌های تماس مستقیم سیا با آیت الله شریعتمداری و گزارشی از وضعیت و جایگاه او و حزب خلق مسلمان .

انتصاب والتر كاتلر به عنوان سفیر جدید آمریكا در ایران توسط كمیته روابط خارجی سنای آمریكا .


    26/02/64عملیات كمیل (منتفی)


    26/02/65حمله ارتش عراق به مهران و اشغال این شهر


    26/02/66توافق پنج عضو اصلی شورای امنیت پیرامون فاز اول طرح دو ماده‌ای برای خاتمه جنگ.


    26/0267عملیات بیت‌المقدس 6 در منطقه عملیاتی ماووت
هشدار وزارت خارجه امریكا به هیئت‌های دیپلماتیك امریكایی درخارج از كشور در پیش‌بینی حملات تروریستی ایران

    

اشتراک گذاری

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

جستجو

تبلیغات

اوقات شرعی


JoomShaper