پرفسور اشتومر برای درمان جانبازان به ایران سفر می ‌کند

مدیرکل درمان بنیاد شهید و امورایثارگران از سفر پرفسور«والتر اشتومر» از کشور آلمان برای درمان جانبازان به ایران خبر داد.

 

 
به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون ازبنیاد شهید، ایرج عربی افزود: دعوت ازپزشکان متخصص و به نام بین‌ المللی برای حضور درکشور از برنامه ‌های جاری معاونت بهداشت و درمان است که براساس سیاست‌ های بنیاد شهید و امور ایثارگران و استراتژی هدف‌گذاری شده در درمان گروه هدف پیگیری و اجرا می ‌شود.


وی اظهارکرد: درهمین راستا پرفسور «موالتر اشتومر» فوق تخصص جراحی مغز و اعصاب از کشور آلمان برای ویزیت و درمان خانواده معظم شهدا و جانبازان معزز در نیمه اول تیرماه به ایران سفر می‌کند.


مدیرکل درمان بنیاد شهید و امورایثارگران گفت: بیمارانی که از مشکلات تومور مغزی رنج می ‌برند حداکثر تا روز 15 اردیبهشت برای تشکیل پرونده به بنیاد مناطق مراجعه و یا با شماره تلفن 02142684351 ستاد جذب متخصصان تماس حاصل کنند.


وی اضافه کرد: همچنین پروفسور حسن مهدیان فوق تخصص جراحی ستون فقرات از انگلستان در فروردین ماه امسال برای ویزیت و اقدامات درمانی جانبازان و خانواده شهدا به ایران سفر ‌کرد.


سال گذشته نیز اقداماتی برای جانبازان با استفاده از پزشکان در خارج از کشور صورت گرفت که در فروردین ماه تعدادی از این پزشکان به ایران آمدند که در این باره جراح مغز و اعصاب پرفسور والتر اشتومر آلمانی، 6 عمل جراحی و 24ویزیت تخصصی، پرفسورصدیق، هفت عمل جراحی در زمینه تعویض فک و 19 ویزیت تخصصی، پرفسور سمیعی از آلمان، 23 ویزیت، یک تیم سه نفره فوق تخصص تشنج از کشور آلمان با ویزیت 41 جانباز با تشنج های مقاوم به درمان و چهار عمل جراحی انجام دادند.


همچنین در اردیبهشت ماه پارسال پرفسور یورگنس آلمانی، 27 ویزیت فوق تخصصی و چندین جراحی شانه و آرنج را انجام داده است.


در خردادماه 95 نیز پرفسور محسن مهاجر، پزشک فوق تخصص درد، سه عمل جراحی و سه بلوک عصب (برای کسانی که در ستون فقرات درد دارند و نمی خواهند عمل جراحی انجام دهند) را برای جانبازان استفاده کرد.


پرفسورمهدیان فوق تخصص ستون فقرات از انگلستان، 10عمل جراحی و 45 بلوک عصبی، در تیرماه پرفسور مهاجر، فوق تخصص ستون فقرات 45 نفر را تحت ویزیت اولیه قرار و 20 عمل جراحی انجام داد و پرفسور سانجای کولکارنی ، مرداد امسال ، 28 ویزیت تخصصی و 10 عمل اورولوژیست را به ثبت رساند.


شهریور 95، والتر اشتومر فوق تخصص مغز و اعصاب، 25 ویزیت و پنج عمل جراحی، مهرماه ، پرفسور مهدیان 68 ویزیت تخصصی و 10عمل و 34 بلوک عصبی، در آبان ماه سال گذشته نیز پزشک فوق تخصص لگن، 33 ویزیت و هفت جراحی، پرفسور والتر جان هادر و پائولو فدریکو فوق تخصص های مغز و اعصاب از کشور کانادا، 49 ویزیت تخصصی و 9 عمل جراحی انجام دادند.


در آذرماه گروه دو نفره پروتز پای 12 جانباز را پروتز کردند.


همچنین پرفسور مهدیان 103 ویزیت تخصصی و 15 عمل جراحی سنگین و 25 بلوک عصبی انجام داد.


براساس آماربنیادشهید، آمار جانبازان زیر 25 درصد 331 هزار و 555 تن، جانبازان 25 درصد و بالاتر 233 هزار و 267 تن، جانبازان 50 تا 69 درصد 25 هزار و 481 و جانبازان بالای 70 درصد حدود 9 هزار و 688 است؛ ضمن اینکه حدود هفت هزار جانباز اعصاب و روان شدید در کشور بسر می برند.

 

 

اشتراک گذاری

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

جستجو

تبلیغات

اوقات شرعی


JoomShaper