جانبازان و آزادگان فاقد شغل و درآمد کمک هزینه ماهانه دریافت می‌کنند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوب کردند که جانبازان و آزادگان فاقد شغل و درآمد کمک هزینه ماهانه دریافت می کنند.

 

 
به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون، نمایندگان در جلسه علنی نوبت عصر امروز شنبه مجلس شورای اسلامی بند (ج) تبصره 18 بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 96 کل کشور را با 144 رای موافق، 5 رای مخالف و 6 رای ممتنع از 201 نماینده حاضر تصویب کردند.


بر اساس این مصوبه بنیاد شهید و امور ایثارگران مکلف است از محل اعتبارات موضوع ردیف 131600 جدول شماره (7)‌ این قانون به جانبازان و آزادگان غیرحالت اشتغال معسر فاقد درآمد که بر اساس قوانین نیروهای مسلح مشمول دریافت حقوق وظیفه نمی‌باشند، تا زمانی که فاقد شغل و درآمد باشند، ماهانه کمک معیشت معادل حداقل حقوق کارکنان دولت پرداخت کند.


همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی بند (د) تبصره 18 لایحه بودجه سال 96 کل کشور را با 151 رای موافق، 2 رای مخالف و سه رای ممتنع از 200 نماینده حاضر تصویب کردند.


طبق این مصوبه مجلس شورای اسلامی، بنیاد شهید و امور ایثارگران مکلف است از محل اعتبارات خود موضوع ردیف 131600 جدول شماره(7)‌ این قانون با تشخیص کمیسیون پزشکی بنیاد و یا مراجع قانونی ذی‌ربط حسب مورد به والدین و همسران شهدا که به دلیل کهولت سن و یا بیماری صعب‌العلاج نیاز به نگهداری دارند در صورتی که در میان خانواده، فرد یا افرادی از آنها نگهداری کنند، نسبت به پرداخت حق نگهداری به میزان سی ‌درصد (30%) حداقل حقوق کارکنان دولت اقدام کند.

 

 

اشتراک گذاری

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

جستجو

تبلیغات

اوقات شرعی


JoomShaper