رئیس بنیاد شهید:امیدواریم تا پایان سال 96 تمام معوقات پرداخت شوند

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تمام تلاش‌مان را به کار خواهیم گرفت که تا پایان سال 96 معوقه خانواده‌های ایثارگران و شهدا را به طور کامل پرداخت کنیم .

 

 

 به گزارش سرویس خبر ایثارگران شهدای کازرون، حجت‌الاسلام و المسلمین شهیدی در مراسم نکوداشت مقام جانباز که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد، با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید با رهنمودهای مقام معظم رهبری و رئیس جمهور موضوع بازنگری کلی در بنیاد شهید را مدنظر داریم گفت: هم‌چنین در مورد قانون جامع نیز اگر تصمیم به ادامه روال گذشته گرفته شود،‌این کار را خواهیم کرد و در غیر این صورت موضوع بازنگری مجدد را در صحن مجلس مطرح خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه بنیاد شهید تمام تلاش خود را برای پرداخت معوقات به خانواده‌های شهدا و ایثاگران به کار گرفته است خاطرنشان کرد: معوقات سال 90 را کامل پرداخت کرده‌ایم و پرداخت معوقات سال 91 را شروع کرده‌ایم که حدود 564 میلیارد باید پاداش خدمت شهدا در سال 61 را بپردازیم و تا به حال معوقات 9 استان پرداخت شده است و امیدواریم تا پایان سال 96 دیگر معوقه‌ای نداشته باشیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه در انقلاب اسلامی بازار ایثار رونق و شکل خاصی گرفته است،افزود:‌ در انقلاب اسلامی اوج ایثارگری خواهد بود. 186 خانواده چهار شهیدی داریم.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه داریم فرهنگ ایثارگری را حفظ کرده و رشد دهیم ، گفت:‌فرهنگ ایثار فرهنگ عاشورایی است که باید آن را در جامعه و نسل جوان ما ایجاد کرد و منتقل کنیم.

شهیدی با بیان اینکه بنیاد شهید در حد توان در خدمت خانواده‌های شهدا و ایثارگران است گفت: ما معتقدیم هیچ کاری در قبال فداکاری شهدا و ایثارگران نکردیم.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم تقدیر و تجلیل از مقام شهدا و دیدار با خانواده‌های آن‌ها به منظور حفظ رشد فرهنگ ایثارگری بسیار کمک کننده است و نسل امروز باید با کتاب خاطرات ، فیلم و یا هر روشی با فرهنگ ایثار آشنا شود.

وی تاکید کرد:‌ خانواده‌های شهد ا و فرزندان شهدا و ایثارگران باید با فرهنگ فداکاری پدرانشان آشنا شوند و امروز گلزارهای شهدا باید زیارت گاه اهل یقین باشد.

زیارتگاه شهدا را باید امام زادگان عشق بنامیم.امروز افتخار ماست و وظیفه ما این است که بتوانیم حرمت فولاد مردان و شیرزنانی که جان و مالشان را در راه حراست از ایران اسلامی و انقلاب نثار کردند را زنده نگه داریم.

وی هم‌چنین در ارتباط با اقدامات انجام شده در زمینه اشتغال خانواده و فرزندان شهدا و ایثارگران گفت:‌جمعیت این قشر از جامعه بیش از سه میلیون نفر است و حدود 60 الی 70 هزار بیکار در خانواده‌های شهدا داریم که در این زمینه نیز اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

ایسنا

 

 

اشتراک گذاری

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

جستجو

تبلیغات

اوقات شرعی


JoomShaper