درصد جانبازی ملاک ارائه خدمات است

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: بدنبال این هستیم که در مورد جانبازان به میزان جانبازی آنها خدمات ارائه دهیم.

 

 

 


شهدای کازرون، "محمد علی اسفنانی "نماینده مردم فریدن،فریدونشهروچادگان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که کمیسیون قضایی جه اقداماتی در خصوص جانبازان و ایثارگران بعمل آورده است با اشاره به بررسی قانون جامع خدمات ایثارگران اظهار داشت.

کمیسیون قضایی کارکرد خاص خود را دارد و بنده نیز به عنوان یک عضو کمیسیون سعی کرده ام که قانون جامع خدمات ایثارگران را پی گیری کنم ، خوشبختانه چندی قبل آقای شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در مجلس قول دادند که آن را عملی و اجرایی کنند.

وی گفت: در این زمینه نیز تاکنون دو مصوبه به تصویب رسیده است که یکی از آنها بحث افزایش وام مسکن ایثارگران بود و از جمله اقدامات مفیدی که در این خصوص انجام شد افزایش  سقف وام مسکن بود.
عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:از طرفی برمبنای مصوبه دیگری ، درصد جانبازی پایین برای این کار کاهش یافت.و الان جانبازان عزیز 15 درصد به بالا می توانند وام مسکن خود را دریافت کنند ولی قبلا فقط 25 درصد به بالا می توانست آن را دریافت کند.

اسفنانی اضافه کرد:مورد دیگری که ما هنوز پیگیر آن هستیم این است که رزمندگانی که درصد جانبازی ندارند ولی جانباز بوده اند ودر هر حال به عنوان رزمنده  به جبهه رفته و تمام وجود و جان خود را درکف اخلاص و ایثار گذاشته بودند را زیر پوشش خدمات ایثارگری قرار دهیم.

نماینده مردم استان اصفهان در بهارستان با تمجید از رشادت های رزمندگان خاطر نشان کرد:باید به این موضع در رابطه با رزمندگانی که از هیچ گونه خدماتی بهره مند نیستند توجه کنیم که در دوران جنگ تحمیلی هیجکس نمی توانست تضمین کند که در شب عملیات وقتی رزمندهای به سمت دشمن حرکت کند زنده ، مجروح و یا به عنوان آزاده باز خواهد گشت.

وی ادامه داد:خب حالا بحث این است که این رزمنده در همان سنگری دفاع می کرده که در آن جانباز ،شهید و آزاده هم بوده است ولی تنها کسی که بهره ای از این قضایا نمی برد همان رزمنده است که البته باید به این موضوع توجه و قانون را اصلاح کنیم.

نماینده ایثارگر مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد:متاسفانه در این مورد یک بنیان غلطی پایه گذاری شده است که بر مبنای آن فقط به جانبازان 25 در صد به بالا خدمات داده شود و مثلا اگر جانبازی از یک تا 20 درصد دارای جانبازی باشد ازسایر خدمات محروم است

 منبع: فاش نیوز

 

اشتراک گذاری

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

جستجو

تبلیغات

اوقات شرعی


JoomShaper