شهدای شاخص ایران اسلامی در سال ۹۲

شهدای شاخص ایران اسلامی در سال ۹۲

شهیدان «سیده طاهره هاشمی»، «عبدالحمید دیالمه» و «سلیمان خاطر»( شهید جهان اسلام در عرصه بین‌الملل) به عنوان شهدای شاخص ایران اسلامی در سال ۹۲ معرفی شدند.

 

شهدای کازرون به نقل از ایسنا، اسماعیل احمدی، معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین با اعلام این خبر توضیح داد: تاکنون تعداد محدود و انگشت شماری از هزاران شهید دارای ویژگی‌های اخلاقی برجسته، آن هم به صورت سطحی در جامعه معرفی شده‌اند که همین تعداد محدود نیز مردان شهید هستند و زنان شهیده معرفی نشده‌اند این در حالی است که همه این شهیدان الگوهای جامع و کامل برای جامعه امروز محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: سازمان بسیج مستضعفین در رویکرد جدید به منظور معرفی الگوهای حقیقی به عموم مردم به ویژه جوانان، هر ساله در سطوح قشری و ملی، شهدایی را که در طول انقلاب اسلامی علی‌رغم ویژگی‌های برجسته‌شان گمنام مانده‌اند، به جامعه معرفی می‌کند.

معاون روابط عمومی سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: این معرفی به صورت سالانه بوده و هر استان شهید شاخص خود را در اقشار 20 گانه بسیج از جمله دانش‌آموزی، دانشجویی، اصناف، مهندسین، پزشکان، استادان و رسانه به مخاطبان معرفی می‌کند. از سوی سازمان بسیج مستضعفین نیز هر سال یک شهیده زن و یک شهید مرد به عنوان شهدای شاخص ایران اسلامی در آن سال معرفی می‌شود.

وی یادآور شد: در دو سال گذشته و امسال شهید محسن وزوایی و شهیده مریم فرهانیان،شهید مهدی رجب‌بیگی و شهیده نسرین افضل، شهید حجت‌الاسلام عبدالله میثمی و شهیده ناهید فاتحی کرجو معرفی به عنوان شهیدان شاخص سال معرفی‌ شده‌اند.

احمدی گفت: در راستای معرفی این شهیدان و بیان سیره آنها، اقداماتی برای تولید آثار فرهنگی در بخش‌های مستند، کتاب، نماهنگ و شعر آنها انجام شده است؛ علاوه بر این، در نمایشگاه‌های فرهنگی کشور، این شهدا در غرفه ویژه قهرمانان معرفی می‌شوند.

اشتراک گذاری

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

جستجو

تبلیغات

اوقات شرعی


JoomShaper