10 شهریور سال های 60 ، 62، 65،


10/6/1360

حمله به تاسيسات

جنگ ابعادي دارد كه كمتر مورد توجه قرار مي‌گيرند. اين كارها كه از اوايل جنگ شروع شده بود از ابعادي بود كه فقط با هدف تحت فشار قرار دادن غيرنظاميان و دولت انجام مي‌شد. حمله هوايي عراق به كارخانه ذوب آهن اصفهان، تاسيسات نفتي رامهرمز، مركز كشت و صنعت شوشتر، سه فروند كشتي در خليج فارس، پست انتقال برق انچيرك و كارخانة هپكو اراك، نيروگاه برق آران نهاوند و... از اين جمله بودند كه در همين روزها صورت گرفتند.

عمليات شهيدان رجايي و باهنر

در ميان عمليات‌هاي بزرگ جنگ، عمليات‌هاي كوچك‌تر بسياري قرار دارند كه كمتر از آنها ياد مي‌شود. از جمله آنها عمليات شهيدان رجايي و باهنر است كه دو روز بعد از شهادت اين عزيزان به منظور تكميل اهداف عمليات شهيد چمران و آزادسازي كامل شمال كرخه كور طراحي شد. در نتيجة اين عمليات، ‌منطقه‌اي به وسعت 15 كيلومتر مربع از خاك كشورمان آزاد و تثبيت گرديد.

10/6/1362

غرب مظلوم

وجب به وجب شهر و روستاهاي غرب كشور، به خاطر درگيري‌هاي داخلي جاي خون شهداي گرآن‌قدر بومي و غيربومي است. در اين ميان جنايات رژيم عراق نيز از يادها نمي‌رود. در بمباران هوايي امروز مناطق مسكوني مريوان توسط عراق 46 تن شهيد و 200 تن مجروح شدند.

10/6/1365

عمليات كربلاي دو 

غرب كشور محمل عمليات‌هاي متعدد و بسيار سختي بود كه علاوه بر جنگ با دشمن بعثي، جنگ با زمين سخت و ضدانقلاب نيز به طور همزمان صورت مي‌گرفت. عمليات كربلاي دو، در منطقه چومان مصطفي و حاج عمران انجام شد و با فتح ارتفاعات 2435 و انهدام يك هلي‌كوپتر، يك هواپيما و به هلاكت رساندن و مجروح ساختن سه‌هزار نيروي عراقي به پايان رسيد. دشمن بعثي در اين عمليات از بمب شيميايي استفاده كرد.

از جمله عمليات‌هاي آبي كشور كه در شمال غربي خليج فارس، پايانه نفتي الاميه و البكر و با تلاش نيروي دريايي سپاه پاسداران انجام شد و نيروهاي ما موفق شدند رادار و اسكله را منهدم نمايند و تلفات سنگيني به دشمن وارد سازند، كربلاي سه بود. سرداران شهيد سيدمرتضي اميديان و زينل انصار در اين عمليات به شهادت رسيدند.

 

اشتراک گذاری

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

جستجو

تبلیغات

اوقات شرعی


JoomShaper