13 خرداد سال های 58، 66، 6713/03/58


ادامه وضعیت فوق‌العاده در خرمشهر ، ادامه تعطیلی ادارات ، بازار و مدارس ؛ حمله افراد مسلح به سه نقطه شهر و مقابله مأموران پلیس و پاسداران با آنها؛ اعمال كنترل شدید مرزهای خوزستان توسط پاسداران اعزامی و نیروهای ارتشی و ژاندارمری ؛ انتشار آخرین آمار كشته‌شدگان و مجروحین حوادث خرمشهر .

اطلاعیه كانون فرهنگی ـ نظامی انقلابیون مسلمان خرمشهر درباره تحویل سلاح‌های خود به مقامات مسئول به منظور اجرای خلع سلاح عمومی در شهر .
تمدید مهلت اولتیماتوم متحصنین مسجد امام صادق ( ع ) خرمشهر ؛ نرمش شیخ شبیر خاقانی در مذاكره با فرمانده لشكر خوزستان .

مصاحبه آیت الله شبیر خاقانی با خبرنگاران داخلی و خارجی و حمایت مجدد از عناصر خلق عرب و متحصنین مسجد امام صادق ( ع ) ، درخواست انحلال كمیته‌ها به عنوان مسئول كشتار مردم ، انتقاد از مدنی ، ادعای وادار كردن كارگران شركت نفت به تحصن در زمان شاه ، انتقاد از حمله به منزل خود و اعلام مصون بودن مراجع تقلید از تعرض .
سفر هیئتی مركب از نمایندگان مطبوعات ، جبهه دمكراتیك ملی ایران ، جمعیت حقوق‌دانان ، كانون وكلا و چند گروه سیاسی دیگر از تهران به خوزستان برای بررسی وقایع خرمشهر .

اظهارات مدنی استاندار خوزستان دربارة تحریكات و نقش عوامل خارجی در ناآرامی‌های ایران از جمله قاچاق گسترده سلاح از عراق به خوزستان ، سفر جرج حبش به شادگان ، تماس و كمك 10 میلیون تومان اردشیر زاهدی به ضد انقلابیون منطقه و تحریكات رادیوهای عراق و كویت ؛ اعلام وضعیت مرز و تحركات ضد انقلاب از داخل خاك عراق ؛ دولت كویت اظهارات مدنی دربارة دخالت كویت در حوادث خوزستان را تكذیب كرد .
اجتماع گروهی با نام “ حزب اتحاد المسلمین “ در زاهدان و انتشار قطعنامه‌ای در حمایت از دكتر دانش نارویی استاندار منطقه و درخواست واگذاری اختیارات مالی ، اداری و اجرایی به وی از سوی دولت و همچنین گنجاندن اسلام به عنوان مذهب رسمی در قانون اساسی .

مصاحبه مطبوعاتی آیت الله ربّانی شیرازی در پایان سفر 20 روزه خود به آذربایجان غربی و اظهار نظر درباره اوضاع منطقه ، آغاز به كار دادگاه‌های انقلاب و حوادث نقده .
نامه 15 تن از نمایندگان پاسداران انقلاب اسلامی سنندج به امام خمینی و مقامات كشور و درخواست تعویض استاندار ، پاكسازی رادیو تلویزیون سنندج ، شكایت از كمونیست‌ها و عدم توجه دولت به پاسداران انقلاب سنندج .

سخنرانی سرلشكر فربد رئیس ستاد ارتش در اجتماع اعضای هیئت علمی و كادر اداری و فنی دانشگاه علوم و فنون در تشریح نقش نیروهای نظامی كشور در بحران‌های منطقه‌ای و اعلام مخالفت مجدد با به كارگیری ارتش در مقابله با اغتشاشات داخلی .
انتشار قطعنامه پرسنل پایگاه هوایی همدان در محكومیت دخالت گروه‌ها و سازمان‌های غیر مسئول در امور ارتش و حمایت از بخشنامه ممنوعیت شركت نظامیان در احزاب و گروه‌های سیاسی .

قطعنامه گروهی از درجه‌داران ارتش ، نیروی هوایی ، تیپ 55 هوابرد و پشتیبانی منطقه 2 شیراز و درخواست مواردی همچون لغو دسته‌بندی‌های شغلی نظامیان ، پاكسازی كامل ارتش ، انحلال اطلاعات و ضد اطلاعات ، لغو استثمار فرد و گماشتگی ، تجدید نظر در وضعیت مادی و معنوی درجه‌داران ، الغای اصل وحدت فرماندهی و جایگزینی شورا و …

 

13/03/66


عملیات نصر2
طرح امریكا و شوروی برای پایان دادن به جنگ


13/03/67


دیدار سران آمریكا و شوروی. گورباچف: مسئله خلیج فارس در جریان گفتگوهای سران تقریباً بطور كامل مورد گفتگو قرار3 گرفت.

 

اشتراک گذاری

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

جستجو

تبلیغات

اوقات شرعی


JoomShaper