7 خرداد سال های 58، 63، 64، 66


07/03/58آغاز هشتمین روز تحصّن هواداران كانون فرهنگی خلق عرب در ساختمان تحت اشغال در مخالفت با تخلیه ساختمان‌های دولتی و خلع سلاح عمومی در خرمشهر ؛ ادامه تحصن اعضای كانون فرهنگی ـ نظامی انقلابیون مسلمان و همچنین كسبه و بازاریان در مسجد جامع خرمشهر و تقاضای رسیدگی به وضع خرمشهر ؛ گزارش پایگاه دریایی خرمشهر از خلع سلاح سه فرد مسلح در سطح شهر و اعتراض سازمان سیاسی خلق عرب و برادرِ شبیر خاقانی و درخواست اعاده سلاح‌ها .
بازگشت آیت الله شبیر خاقانی از سفر قم و تهران به خرمشهر و سخنرانی در جمع مستقبلین درباره برادری و مساوات ؛ مصاحبه كیهان با فرزند وی در خصوص نتایج مذاكرات با امام خمینی و تشریح درخواست‌ها از جمله به رسمیت شناختن مذهب جعفری در قانون اساسی ، تجدید نظر در احكام دادگاه‌های انقلاب ، دادن آزادی بیشتر به علما و مردم ، اعزام مأموران دولتی صالح و كارآمد به خوزستان و …

نامه دكتر یزدی به وزیر كشور درباره پیش‌بینی روزنامه كریستین ساینس مانیتور مبنی بر بروز كشت و كشتار بزرگ در تهران و خوزستان در آینده نزدیك و احتمال قطع صدور نفت ایران .
گزارش نشریه “ كار “ از وقایع امروز خرمشهر از جمله : دستگیری سه نفر از اعضای مسلح سازمان سیاسی خلق عرب توسط پاسداران انقلاب و كماندوها ، تهدید سازمان سیاسی به حمله به دژبان در صورت ادامه بازداشت افراد مذكور و عدم اعاده سلاح‌های مصادره شده ، حمله به پاسگاه ژاندارمری دیری فارم ، بازتاب مراجعت شیخ از سفر قم و تهران و تشریح اوضاع سیاسی شهر.

احمد مفتی‌زاده در مصاحبه با كیهان نقطه نظرهای خود درباره انقلاب ، مسائل كردستان ، اختلاف نظرهای موجود بین خود و عزالدین حسینی و طرح خودمختاری كردستان را تشریح كرد .

ادامه سفر آیت الله ربانی شیرازی و هیئت همراه به مناطق مختلف آذربایجان غربی : سفر امروز ایشان به مهاباد و دیدار از چادرهای آوارگان واقعه نقده در این شهر و گفت‌و‌گو با آنها و اعلام اینكه پاسدارانی مورد اعتماد از افراد كرد و ترك برای برقراری امنیت منطقه تعیین خواهند شد .
آزادی 42 تن از اعضا و هواداران اعضای خانواده‌های آنها در ساختمان دادگستری تهران .

واكنش حزب توده در مورد انتشار لیست گروهی از مأموران و همكاران ساواك در مطبوعات كه در آن اسم یكی از اعضای حزب توده ( هوشنگ اسدی عضو شورای سردبیری كیهان ) درج شده بود . توضیح گردانندگان جدید روزنامه كیهان درباره این موضوع .
اطلاعیه آغاز فعالیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خراسان : ملت ما به اسلام رأی داده است ما نیز هر سازمان ، گروه و حزبی را كه جز ایدئولوژی اسلام و اصل امامت و رهبری روحانیت اندیشه‌ای داشته باشد ، مسلمان ندانسته و دشمن ملت ایران می‌دانیم .

هشدار در مورد نفوذ فكری گروه‌ها و سازمان‌های سیاسی در ارتش جمهوری اسلامی و حمایت از ممنوعیت شركت نظامیان در احزاب و دسته‌بندی‌های سیاسی ، ضمن مقاله‌ای در كیهان .
مصاحبه رادیو تلویزیونی مهندس بازرگان درباره وضعیت ارتش ، كمیته‌ها و پاسداران انقلاب و تعدد مراكز قدرت و تصمیم‌گیری در كشور .

اظهارات آیت الله دكتر مفتح و صادق طباطبایی معاون وزیر كشور درباره جایگزینی قطعی مجلس خبرگان به جای مجلس مؤسسان برای تصویب قانون اساسی جدید و دلایل آن ، چگونگی تشكیل مجلس خبرگان و نحوه تدوین و همه‌پرسی قانون اساسی .
گزارش سفارت آمریكا در جده به وزارت امورخارجه آن كشور در مورد “ اعدام‌ها در ایران “ و بررسی اظهارات احمد سراج مدیر امور سیاسی وزارت امورخارجه درباره اعدام‌ها در ایران و توصیه كاركنان سفارت آمریكا در تهران به اینكه در مورد اعدام‌ها سكوت اختیار كنند .

گزارش سفارت آمریكا در تهران با عنوان “ وخامت اوضاع سیاسی ایران “ و ارائه تحلیلی از چگونگی و میزان پیشرفت تدوین قانون اساسی جدید ؛ انعكاس سخنان امام در حمله به چپی‌ها ، جبهه ملی ، گروه‌های اسلامی راست‌گرا و عكس العمل آنها ، همچنین انتخاب آیت الله خلخالی به عنوان رئیس فدائیان اسلام و سابقه آن .

تحلیل نشریه كویت تایمز با عنوان “ حقیقت انقلاب ایران “ ، كذب دانستن تبلیغات مطبوعات آمریكا مبنی بر آشفته بودن اوضاع ایران و تقبیح اقدام سنای آمریكا در محكومیت اعدام عوامل كشتار مردم ایران توسط دادگاه‌های انقلابی .


07/03/63اعطای نشان شجاعت به فرماندهان شکست خورده سپاه سوم ارتش عراق توسط صدام پس از فتح خرمشهر توسط ایرانیان
افتتاح دومین دوره مجلس شورای اسلامی.

وزیر خارجه فرانسه: جنگ عراق و ایران تنها موردی است كه در آن آمریكا و شوروی بطور مشترك تلاش می‌كنند.


07/03/64


اصابت موشك زمین به زمین ایران به بغداد


07/03/66


ناتو از مشاركت در مسئله تامین امنیت كشترانی در خلیج فارس سر باز زد.

 

اشتراک گذاری

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

جستجو

تبلیغات

اوقات شرعی


JoomShaper