مزارعی ولی

شهید: ولی مزارعی

فرزند: اسماعیل

 متولد: 1337

محل تولد: کازرون روستای گلستان

تاریخ شهادت: 1365/10/04

محل شهادت: شلمچه

محل دفن: کازرون روستای گلستان

توضیحات: این شهید والامقام در عملیات کربلای چهار در منطقه شلمچه به شهادت رسیده است.

 

قسمتی از وصیتنامه شهید:

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام وصلوات به پیشگاه ائمه طاهرین سلم الله علیه اجمعین وباسلام ودرود فراوان به خانواده های شهدا – جانبازان واسراء جنگ تحمیلی امیدوارم که با شهادت من هیچگونه ناراحت نباشید مبادا گریه وزاری کنید صبر واستقامت داشته باشید چون بازگشت همه به سوی خداوند بزرگ است وخلاصه یک روز انسان خواهد مرد  چه بهتر که درراه خداشهید شود به هر حال بازگشت همه ما به سوی خداست . سفارش من به خانواده ام این است که فرزندانم را خوب تربیت کرده ونماز را به آنان بیاموزید .آنها را به راه راست ونیک راهنمایی کنید که انشاالله اجر عظیم دارد .

چند کلامی هم  با دوستان – برادران وآشنایان –همیشه تقوا پیشه کنید وبرای خدا قدم بردارید به جبهه آمده و نگذارید امام تنها بماند . از برادران ستاد مقاومت می خواهم که جلسه های پایگاه را ادامه دهند ودر مسجد حضور داشته باشند نماز خوانده وهمیشه به یاد خدا باشند . در شهادت من هیچ گاه ناراحت نباشید چون راه ما راه امام حسین (ع) می باشد و ما آن راهی را خواهیم رفت که امام حسین سرور آزادگان رفت .ما هر چه داریم باید در راه اسلام وانقلاب فدا کنیم همچنانکه امام حسین فدا کرد و همیشه برای رضای خدا کار کنید.

به امید پیروزی هرچه زودتر رزمندگان اسلام و به امید روزی که پرچم اسلام در سراسر جهان بر افراشته گردد.

خداوندا به حق دولت یار

خمینی را برای ما نگه دار

والسلام

ولی مزارعی 1365/10/02

 

زندگینامه شهید:

 مومنان باید در راه خدا با آنانکه  حیات مادی دنیا را بر آخرت بر گزیدند جهاد کنند وهر کس در جهاد به راه خدا کشته شد یا فاتح گردید زود باشد که او را در در بهشت ابدی اجر عظیم دهیم (سوره نسا آیه 74)

 

شهید ولی مزارعی در خرداد ماه 1337 در یک خانواده متدین در روستای گلستان در سه کیلومتری جنوب شهرستان کازرون متولد گردید . از همان کودکی روح شهادت طلبی در وجود او حس می شد وهمان باعث گردید که شمع روشنی بخش وجود وی روز به روز روشن تر گردد وتمایل بیشتری به تعالیم اسلام پیدا کند وبه فراگیری وگسترش آن بپردازد .

شهید درس آزادگی وفداکاری را از سرور آزادگان جهان امام حسین (ع) فرا گرفته بود که چگونه باید زندگی کرد وچگونه باید از دنیا رفت شهید ولی مزارعی پس از دوران کودکی روانه دبستان گردید متاسفانه بر اثر مشکلات زندگی ونبودن امکانات آموزشی مناسب نتوانست تحصیلات عالیه را طی نماید   اما شهید از استعداد سرشار وفوق العاده ای برخوردار بود با اینکه تحصیلات عالیه را طی نکرده بود  به اذهان کلیه دوستان و آشنایان میزان سواد وی بسیار بیشتر  از تحصیلاتش بود .شهید علاوه بر پیشرفت علمی از لحاظ فنی هم در سطح بالایی قرار داشت شهید در رشته مکانیک – ماشین آلات – جوشکاری – لوله کشی ومعماری مهارت به خصوصی داشت ودر رشته های نامبرده اشتغال داشت وبا وجود اینکه درآمد بسیار خوبی داشت بیشتر وقت و درآمد خود را در راه خدا و کارهای خیر صرف می نمود او یک بازوی قدرتمند برای روستا به خصوص برادران پایگاه مقاومت بود  که از وجود او بهره مند می شدند و پس از شهادت خلاء وجود او در تمامی قسمتهای روستا به شدت احساس می شد . تنها چیزی که شهید به آن فکر نمی کرد منافع شخصی بود به همین علت زندگی پیامبرگونه و ساده ای داشت.

خصوصیات اخلاقی و طرز زندگی شهید ولی مزارعی برای همه نمونه والگو بود. اگر بابت کار طلبی از کسی داشت واین طلب حتی چند ماه ویا  چند سال هم طول می کشید هیچ وقت طلب خواهی نمی کرد. در کارهای خیر مانند ساختن مسجد – مدرسه – جاده- آب اشامیدنی چه کمک مادی وهمچنین کار وفعالیت پیش قدم بود به هر  کجای روستاکه نگاه کنی آثار خیر شهید به چشم می خورد .

 

شهید ولی مزارعی قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی همراه با برادران فعال مسجد علیه رژیم  پهلوی مبارزه می نمودند و کلاسهای  قرآن وسخنرانی شب های جمعه در مسجد صاحب الزمان روستا ترتیب می داد با وجود اینکه در آن سالهای ستم شاهی تشکیل چنین جلساتی مشکل بود اما این جلسه ها از سال 1350الی1357 عصر روزهای پنجشنبه هر هفته در مسجد صاحب الزمان روستا به صورت پرباری جهت استفاده خواهران وبرادران انقلابی روستای گلستان (کاسکان) برگزار می شد.

پس از آنکه انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی به ثمر رسید  شهید فعالانه در پیشبرد اهداف انقلاب فعالیت می نمود تا اینکه جنگ تحمیلی به ملت مظلوم ما تحمیل شد شهید از پای ننشست  ودر مورخه 11/11/61 عازم جبهه گردید  ودر منطقه عملیاتی عین خوش در کنار دیگر برادران رزمنده با کفار بعثی به مبارزه پرداخت.

شهید بیشتر موقع ساکت بود وخیلی آرام وکم صحبت می کرد وکم اتفاق می افتاد که حالت ناراحتی به خود بگیرد بیشتر مواقع تبسم بر لب داشت .خصوصیات پسندیده شهید باعث شد که از طرف بسیج به عنوان فرمانده پایگاه مقاومت شهید فلاحی انتخاب گردد و مخلصانه فعالیت نماید.

شهید ولی مزارعی پس از اینکه ماموریتش در جبهه تمام می شد و به روستا برمی گشت  همیشه روح وفکرش در جبهه بود وهیچ گاه از جبهه غافل نبود هر هفته  با همکاری برادران پایگاه مقاومت و مردم  کمک های نقدی وجنسی اهالی روستا را جمع آوری وبه جبهه می فرستاد.

شهید با اینکه گرفتاری زیادی داشت هیچ گاه ارتباطش را با جبهه قطع نمی کرد حتی به صورت هفته ای به بسیج سپاه می رفت وفعالیت می نمود تا زمانی که مسئولین اعلام می دارند که کاروان یکصد هزار نفری محمد رسوالله (ص) روانه جبهه می گردد شهید که عاشق جبهه وجنگ بود همراه با عده ای از برادران روستا بلا فاصله به بسیج مراجعه و داوطلبانه نام نویسی می نمایند.در تاریخ 8/9/65 همراه با کاروان سپاهیان محمد (ص) به عنوان فرمانده دسته عازم میدانهای نبرد می شوند  چند روزی بیشتر طول نمی کشد که عملیات کربلای 4 شروع می گردد.

شهید در عملیات کربلای 4 شرکت می کند . در سحر گاه پنج شنبه 4/10/65 پس از حماسه آفرینیها ورشادت ها در شلمچه به فیض عظیم شهادت نائل می آید و به سوی معبود خویش شتافته به آرزوی خویش که همانا شهادت بود می رسد . پیکر پاکش در تاریخ 8/10/65 در زادگاهش روستای گلستان (کاسکان) تشییع وبه خاک سپرده می شود.آخرین باری که شهید به جبهه رفت یک ماه طول کشید که یادآور جمله ای می شود که خود شهید به دوستانش گفته بود: یک ماه که در جبهه ماندم بر می گردم گویا به روح پاکش الهام شده بود که پس از یک ماه شهید میشود.

روحش شاد ویادش گرامی باد

 

خلاصه ای از خصوصیات اخلاقی شهید:

شهید بیشتر اوقات فراغت خود را در مسجد می گذراند ومعمولا همیشه در نمازجماعت که در مسجد برگزار می شد شرکت می نمود.

شهیددرماه مبارک رمضان  با اینکه روزه بود به صورت خستگی ناپذیر در کارهای خیر نظیر ساخت مسجد و مدرسه وغیره فعالیت می نمود.

شهید به امام امت علاقه بسیار زیادی داشت.

اکثر جمعه ها دست از کار می کشید ودر نماز جمعه شرکت می کرد.

شهید نه تنها در دعاهای کمیل وتوسل وجلسه قرآن شرکت می کرد بلکه خود از برگزار کنندگان چنین جلساتی بود.

در کارهای خیر همیشه پیش قدم بود.

 

عکس شهید:

 


 

اشتراک گذاری

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

جستجو

تبلیغات

اوقات شرعی


JoomShaper