باقری زاده ابراهیم

سردار شهید: ابراهیم باقری زاده

فرزند: رضا

متولد: 1337

محل تولد: کازرون

تاریخ شهادت: 1365/10/19

محل شهادت: شلمچه

محل دفن: کازرون بهشت زهرا

 

زندگینامه شهید:

ابراهیم باقری در سال 1337 در خانواده ای متعهد و مذهبی متولد شد ودر همان ایام کودکی همراه پدربزرگش به نماز جماعت می رفت.

وی قبل از انقلاب به جرم فعالیت و شرکت در راهپیمائی ها علیه حکومت شاه معدوم به زندان افتاد تا اینکه با سرنگونی آن ملعون آزاد شد، ابراهیم بعد از انقلاب آنچه در جهت معرفی و یاری امام و انقلاب از دستش می آید کوتاهی نمی کرد.و شبانه روز در این راه فعالیت می نمود تا اینکه جنگ تحمیلی صدام آغاز شد او همراه با یاران خداجویش به عنوان اولین گروه به سوسنگرد اعزام شد و پس از بازگشت از سوسنگرد به عضویت سپاه انقلاب اسلامی در آمد و مدتی به عنوان فرمانده آموزشی در پادگان شهید دستغیب و در جبهه با سمت فرمانده آموزشی واحد لشکر 19 فجر به آموزش برادران رزمنده مشغول شد.

ابراهیم در ضمن انجام این مسئولیت ها اکثراً در عملیت ها شرکت می نمود و پیوسته در خط مقدم جبهه‌ها حضور فعال داشت تا اینکه در سال 62-61 مسئولیت عقیدتی سیاسی لشکر 19 فجر را عهده دار شد.

در سال 65 به عنوان معاونت فرماندهی گردان امام رضا (ع) در عملیات کربلای 4 شرکت جست و پس از به شهادت رسیدن فرمانده دلاورش اسلام نسب بعنوان انجام وظیفه مسئولیت فرماندهی گردان را پذیرفت.

تا اینکه در دومین شب از عملیات افتخار آفرین کربلای 5 این بنده خداجوی با شهادت حسین گونه خویش زنجیرهای وابستگی به دنیای فانی و زودگذر را گسست و به آرزوی چندین ساله خود رسید و به سوی معبود و معشوق خویش شتافت.

«روحش شاد و راه پر خونش مستدام باد»وصیتنامه شهید:

اگر خدای نكرده یك روز بین شما برادران حزب الهی و مؤمن اختلاف پیش بیاید. دسته‌دسته و گروه‌گروه مانند لبنان و غیره شوید اسلام و جمهوری اسلامی ضربه بسیار سنگینی می‌خورد، لذا از شما می‌خواهم كه از این اختلافات جزئی دست بردارید و مانند همیشه با یكدیگر متحد شوید.

همانطور كه امام امت فرموده‌اند مساجد سنگر است سنگرها را رها نكنید. شما هم به امام امت این پیر جماران و امید مستضعفان جهان لبیك بگوئید و مساجد را خالی نگذارید و ستاد مقاومت مساجد را همیشه گرم نگه دارید و نماز دشمن شكن جمعه و جماعات مسلمین، دعاهای توسل و كمیل دیدار از خانواده‌های شهدا، مفقودین، همچنین دیدار از معلولین و مجروحین را فراموش نكنید زیرا اگر خدای ناكرده یك روز بیاید كه شما این مكانهای مقدس را خالی بگذارید و در صحنه نباشید دشمن پیروز خواهد شد.

به شادی ما شهدا هم شاد باشید و این كار را در نظر بگیرید كه همین شهدا و ادامه دهندگان راه شهدا هستند كه دشمنان اسلام را به گریه انداخته‌اند و پشت آنها را به خاك رسانده‌اند و آنها را از رسیدن به اهداف پلیدشان ناامید كرده‌اند.

وصیت‌ او همیشه نماز اول وقت و شركت در نماز جماعت و دعای كمیل و دعای توسل بود زیارت عاشورای او ترك نمی شد و اگر می‌دید كه كسی شركت نمی‌كرد ناراحت می‌شد.

 

عکس شهید:

 


 

اشتراک گذاری

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

جستجو

تبلیغات

اوقات شرعی


JoomShaper