سید محمدصادق ساجدی ، شهیدی که در خدمت به اسلام خستگی نمی شناخت

سید محمدصادق ساجدی، شهیدی که در خدمت به اسلام خستگی نمی شناختشهید سید محمدصادق ساجدی یکی از هزاران شهید دوران دفاع مقدس است که در راه خدمت به ایران و انقلاب اسلامی خستگی نمی شناخت و تا پای جان خدمت کرد.

 

 

 


شهدای کازرون، وقتی افکار و اندیشه های انسان در پی حق و حقیقت باشد، روحش به قدری متعالی می شود که از خوشی ها و دلبستگی های خود می گذرد و حتی شب ها چشم بر هم نمی نهد تا مبادا دشمن صدمه ای به مملکت اسلامی اش رساند.


آن هنگام است که این قطره جدا شده از دریا به منبع هستی وصل می شود و از زمین به سوی افلاک پر می گشاید و این کره خاکی را با همه آنچه دارد به اسارت می گیرد.
شهید سید محمد ساجدی یکی از همین انسان های بزرگ است که در مدت کوتاه زندگی اش توانست جسم خاکی خود را از زنجیرهای زندگی دنیوی رها کند و سبکبال به سوی معبود خویش پرواز کند.


شهید سیدمحمدصادق ساجدی در سال 1331 در یک خانواده مذهبی از سادات معظم و سلاله امام معصوم حضرت سجاد علیه السلام در شهرخشت (از توابع شهرستان کازرون) پا به عرصه گیتی گذاشت که نام او را محمد صادق گذاشتند. دوران کودکی را در دامان پر مهر و محبت پدر و مادری دلسوز و عاشق اهل بیت سپری و در سن هفت سالگی جهت تحصیل علم و کسب معرفت روانه مدرسه ای در خشت گردید.

این شهید والامقام قبل از اینکه درس را شروع نماید نماز و بعضی از مسائل دینی را توسط مادر بزرگوارش فرا گرفت و دوران ابتدایی را با موفقیت پشت سر نهاد اما به دلیل فقر ناگزیر مدرسه را رها و برای کمک به خانواده به کار و تلاش مشغول شد.


سید محمدصادق پس از مدتی به خدمت مقدس سربازی اعزام و پس از پایان سربازی در ژاندار مری نام نویسی و استخدام گردید. ایشان پس از گذراندن دوره آموزشی مسئول حفاظت از سد کارون واقع در مسجد سلیمان شد.


سید پس از استخدام در ژاندارمری تصمیم به انجام سنت جدش یعنی ازدواج گرفت و حاصل این ازدواج 4 فرزند است که از این شهید بزرگوار به یادگار مانده است.


این شهید عزیز در ایام انقلاب شکوهمند امت حزب الله ایران به رهبری امام خمینی(ره) با توجه به اینکه خود یک نظامی بود اما در تظاهرات و راهپیمائی ها حضوری فعالانه داشت و مردم را تشویق به شرکت در راهپیمایی ها می نمود.


شهید ساجدی پس از پیروزی انقلاب جهت ادامه خدمت  به بوشهر منتقل گردید. با آغاز تهاجم مزدوران بعثی عراق به سرگردگی صدام و آمریکای جنایت کار با یک مأموریت سه ماهه همراه رزمندگان بسیجی به جبهه های حق علیه باطل اعز ام شتافت.


شهید سید محمدصادق ساجدی دیگر زندگی برایش معنا و مفهومی نداشت و همه چیز برای او در جنگ خلاصه شده بود تا اینکه پس جندین بار حضور در جبهه های حق علیه باطل سرانجام در عملیات کربلای 4  به آرزوی دیرینه اش که همان شهادت در راه خدا بود رسید.

 
فرازی از وصیتنامه شهید:
خودتان می دانید که من عشق زیارت حسین علیه السلام را دارم. و آرزویم همین است. به امید پیروزی آمده ام لذا در صورت شهادت هم خود خوشحالم. شما همه راضی به رضای خدا با شید و تو ای همسرم در صورت شهادت حلالم کن. فرزندانم را زینب وار سرپرست باش و صبر کن زیرا خدا با صابران است. از بچه ها بسیار مواظبت کن. نگذار انگل جامعه شوند. امید من این است که فردی باشند اسلام شناس، مقلد امام و خودشان را آماده نبرد با آمریکای جنایتکار کنند.


و شما همسنگران، پایگاه مقاومت سدی است بر سد راه منافقان و کور دلان آنرا خالی نگذارید، با ریختن هر قطره خون شهید بار مسئولیت شما سنگین تر می شود .


روحش شاد ، یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

اشتراک گذاری

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.

نظرات

  • هیچ نظری یافت نشد

جستجو

تبلیغات

اوقات شرعی


JoomShaper